Sitta by Skanska, czyli nowy koncept mieszkań wykończonych „pod klucz”

Sitta by Skanska, czyli autorskie rozwiązanie dewelopera, po raz pierwszy pojawi się w jednym z budynków warszawskiego osiedla Holm House 3, zaprojektowanego przez pracownię Mąka Sojka Architekci.

Nowe rozwiązanie Skanska jest ściśle związane z trendami, które już od dawna są obecne na zagranicznych rynkach mieszkaniowych. Mowa o w pełni zaaranżowanych lokalach, gotowych do tego, by w chwili odbioru kluczy wprowadzić się do nich z własnymi meblami i akcesoriami.

W wolnym tłumaczeniu słowo „sitta” znaczy „siedzieć”, „usiąść”, „rozsiąść się”, a w kontekście nowego rozwiązania Skanska oznacza bezpieczną, szybką i bezproblemową przeprowadzkę do nowego, komfortowego domu. Dla właścicieli mieszkań wiąże się ona wyłącznie z transportem własnych mebli i dodatków, które zechcą wprowadzić do wnętrza nowego mieszkania.

Co to oznacza w praktyce? W momencie odbioru kluczy na właścicieli będą czekać lokale z wygładzonymi i pomalowanymi ścianami; z ułożonymi podłogami; z zamontowanymi drzwiami; z kompletnym oświetleniem; z przedpokojem, w którym znajdzie się wykonana na wymiar szafa; z całkowicie wykończoną kuchnią ze sprzętem AGD; z całkowicie wykończoną łazienką – z wanną lub z prysznicem, a nawet z takimi elementami jak lustro, uchwyty na ręcznik i papier oraz z sypialnią, w której – zgodnie z projektem – na jednej ze ścian położono tapetę.

Nowe rozwiązanie Skanska to mieszkania wykończone w jednym z dwóch stylów aranżacyjnych. Choć obie koncepcje aranżacyjne nawiązują do znanego i lubianego skandynawskiego minimalizmu, w każdej z nich można dostrzec różnice, które spodobają się różnym grupom nabywców. Warto dodać, że nad realizacją aranżacji czuwa międzynarodowy ekspert w projektowaniu i realizacji wnętrz – pracownia Tétris design+built.

Pierwszym stylem wykończenia jest styl modern. Charakteryzuje go wykorzystanie prostych form z dominantami szarości i bieli oraz z akcentami czerni oraz odcieniami, nawiązującymi do takich materiałów, jak beton i kamień. Mieszkanie w stylu modern będzie doskonałym tłem dla nowoczesnego wyposażenia i z całą pewnością spodoba się osobom, które we wnętrzach cenią prostą elegancję i modernizm.

Z kolei styl classic to propozycja wykończenia z przewagą ciepłych odcieni – beżów i brązów. Klasyczny fit-out w ramach Sitta by Skanska zakłada wykorzystanie tradycyjnych materiałów we wnętrzach – stosowanych kiedyś, a teraz odkrytych na nowo. Wykończenie w stylu classic przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom wprowadzania do wnętrz elementów, które wizualnie ocieplają przestrzeń w mieszkaniach.

fot.  materiały prasowe

 

Translate »