Skanska sprzedaje Green Horizon

Skanska Property Poland sprzedaje zlokalizowany w Łodzi kompleks biurowy Green Horizon, swoją pierwszą inwestycję w tym mieście. Nabywcą nieruchomości jest fundusz zarządzany przez Griffin. Dla Skanska to już trzecia transakcja sprzedaży w okresie ostatnich dwóch miesięcy oraz druga w ciągu tygodnia.

Sprzedawany budynek został oddany do użytku w drugim kwartale 2013 roku i oferuje około 33 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Kompleks jest niemal w całości wynajęty, przede wszystkim przez firmy z sektora usług dla biznesu. Wśród głównych najemców znajduje się m.in. Infosys BPO Poland i Southwestern. Największą powierzchnią – ponad 21 000 mkw., dysponuje Infosys.

Dla Griffin przejęcie Green Horizon to kolejna transakcja w Łodzi. Firma przejęła niedawno tereny dawnej fabryki Scheiblera, na których planuje dokonać pełnej rewitalizacji obiektów zabytkowych, wybudować nowe i stworzyć spójny kompleks łączący funkcje biurowe, handlowe, usługowe i mieszkaniowe.

W transakcji Skanska Property Poland doradzała firma Cushman&Wakefield, a w kwestiach prawnych – kancelaria Dentons. Doradztwo prawne dla kupującego zapewniła kancelaria Linklaters, a komercyjne Colliers International.

Green Horizon uzyskał międzynarodowy certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold. Kompleks jest również jedną z flagowych inwestycji Skanska ukazujących symbiozę budynku z miejskim otoczeniem. W biurowcu znajduje się ogólnodostępne patio, na którym ulokowane są restauracje, kawiarnie i lokale usługowe przeznaczone zarówno dla pracowników, jak i okolicznych mieszkańców. Indywidualnego charakteru nadaje Green Horizon odniesienie do historii miejsca, w którym powstał. W jego wykończenia Skanska wkomponowała szereg elementów nawiązujących do znajdującej się dawniej na działce fabryki A.A. Piaskowskiego.

fot. materiały prasowe

 

Translate »