Sprzedaż nieruchomości Rockwell Automation w Katowicach

Fundusz FLE SICAV FIS, zarządzany przez FLE GmbH, nabył nieruchomość magazynowo-przemysłową w Katowicach, której jedynym najemcą jest Rockwell Automation, globalny producent i dostawca automatyki przemysłowej i rozwiązań informatycznych. Knight Frank doradzał kupującemu. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 18,093 mkw. GLA, obejmując 12,808 mkw. przestrzeni magazynowo-produkcyjnej, 4,740 mkw. biurowej rozmieszczonej na dwóch poziomach oraz dodatkowo 545 mkw. powierzchni magazynowej. Rockwell Automation jest najemcą obiektu od 14 lat.

Dr Alexander Klafsky, Partner Zarządzający FLE GmbH powiedział: “Skupiamy się na inwestowaniu w nieruchomości gwarantujące stabilne przepływy finansowe, a obiekt zajmowany przez firmę Rockwell Automation jest tego doskonałym przykładem. Jesteśmy zadowoleni ze zbudowanego w Polsce portfolio, które już obejmuje nieruchomości w sektorach: biurowym, hotelowym, handlowym i produkcyjnym.”

Zespół Allen & Overy doradzał kupującemu w zakresie aspektów prawnych, a firma TPA Poland w aspektach podatkowych. Doradztwo budowlane zostało zapewnione przez firmę Trebbi. Stronie sprzedającej doradzały firmy: Colliers, JLL i Dentons.

FLE GmbH z siedzibą w Wiedniu jest częścią francuskiej grupy LFPI. LFPI jest niezależną międzynarodową spółką zarządzającą zdywersyfikowanymi aktywami o wartości prawie 12 miliardów euro w sektorze private equity, nieruchomości, wierzytelności i innych obszarów zarządzania aktywami.

fot. materiały prasowe