Starołęka, czas start

Wiele jest w Poznaniu dzielnic, które przeżywają drugą młodość, bądź dostają szansę na rewitalizację i zmianę dotychczasowej funkcji. Przykładem może być Wilda. Czy przed taką samą przemianą stoi właśnie Starołęka? Dotychczas, trochę na uboczu, ale dzięki planom utworzenia nowej linii tramwajowej z Ronda Żegrze do pętli Falista oraz nowym inwestycjom deweloperskim, Starołęka wraca do gry.

Dawniej, funkcjonowało tutaj wiele zakładów przemysłowych. Było to miejsce, typowo związane z produkcją i wytwarzaniem potrzebnych ludziom dóbr. Dziś Starołęka to dzielnica z interesującą przeszłością, przed którą stoi szansa na diametralnie inną przyszłość – związaną między innymi z rozwojem budownictwa mieszkaniowego.

Potencjał tej dzielnicy dostrzegli nowi inwestorzy. Firma Budnex przy ulicy Śliskiej realizuje Starołęcką Dolinę. Docelowo w czterech etapach powstanie tu pięć budynków wielorodzinnych, z blisko 600 mieszkaniami. Pierwszy z nich jest już na półmetku. Nowe mieszkania trafią do przyszłych właścicieli w czerwcu 2017 roku.

Władze Poznania decydując się na inwestycję w komunikację miejską dadzą zupełnie nowe perspektywy dla rozwoju Starołęki. To dla tej dzielnicy niepowtarzalna szansa. Ważne by w ślad za miejskimi inwestycjami poszedł też kapitał prywatny. Nowe osiedla mieszkaniowe przyczynią się do tego, że w perspektywie czasu Starołęka diametralnie zmieni swoje oblicze.

starolecka-dolina-poznan-2

fot. materiały prasowe

 

Translate »