W Poznaniu Apartamenty Zielony Sołacz z pozwoleniem na użytkowanie

Zakończyła się budowa Apartamentów Zielony Sołacz w Poznaniu – inwestycja  uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Już wkrótce klucze do nowych mieszkań odbiorą pierwsi mieszkańcy. Inwestorem projektu jest spółka Monday Development, należąca do grupy Unidevelopment.

Apartamenty Zielony Sołacz powstały w jednej z najurokliwszych dzielnic Poznania – na Sołaczu. Dzielnica ta należy do najbardziej prestiżowych lokalizacji mieszkaniowych w stolicy Wielkopolski. – Już po czternastu miesiącach od rozpoczęcia budowy będziemy mogli przekazać klucze do mieszkań pierwszego etapu inwestycji. Satysfakcja jest tym większa, że od początku cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Ponad 90% mieszkań zostało sprzedanych jeszcze na etapie budowy – mówi Piotr Kasprowicz, v-ce prezez Monday Development.

Nowoczesna koncepcja oddanego do użytku dwupiętrowego budynku Apartamentów Zielony Sołacz, to efekt pracy biura architektonicznego Art Space. Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka Unibep. W powstałym budynku znalazło się 61 lokali mieszkalnych o powierzchni od 28 do 71 mkw. Wśród nich 4-pokojowe apartamenty oraz komfortowe 2 i 3-pokojowe mieszkania. Wszystkie lokale posiadają przestronne balkony, które dzięki sąsiedztwu parku stanowią idealne miejsce do codziennego wypoczynku. Warto zaznaczyć, że sam budynek zajął nieco ponad 30 proc. działki. Pozostała część terenu zagospodarowana została infrastrukturą komunikacyjną oraz zielenią, będącą naturalnym połączeniem z otaczającym parkiem.

– Tak dobre przyjęcie oferty Apartamentamentów Zielony Sołacz na rynku zachęciło nas do rozpoczęcia kolejnego projektu w tej lokalizacji. Zaledwie 200 metrów dalej powstanie  drugi etap inwestycji: Zielony Sołacz Tarasy – dodaje Kasprowicz. Zielony Sołacz Tarasy, to kompleks trzech kameralnych budynków z 74 mieszkaniami. To, co wyróżnia nowy etap, to położone na ostatnich kondygnacjach budynków tarasy, które kaskadowo schodzą w stronę oddalonego o zaledwie 150 metrów Parku Wodziczki. Wszystkie mieszkania w nowej inwestycji wyposażone zostaną w dodatkową powierzchnię do wypoczynku: wygodne balkony, przydomowe ogródki lub wspomniane tarasy o powierzchni nawet 150 mkw.

il. materiały prasowe