Warszawski deweloper wchodzi do Trójmiasta

Po 11 latach organicznego rozwoju w stolicy, warszawski deweloper Yarel uruchamia w Gdańsku oddział, którego zadaniem będzie przygotowanie mieszkaniowych inwestycji wielorodzinnych. Plany ekspansji przewidują realizację zarówno prestiżowych apartamentów, jak i mieszkań o podwyższonym standardzie, w których specjalizuje się Yareal.

„Wyraźny podział Trójmiasta oraz silne zróżnicowanie na Gdańsk, Sopot i Gdynię pozwalają na atrakcyjne mikrolokalizacje, dopasowane do specyfiki każdego z miast. Dynamiczny rozwój gospodarczy i wzrost wynagrodzeń przy rekordowo niskich stopach kredytów hipotecznych, zachęcają do zakupu własnego mieszkania. Gdańsk, Sopot i Gdynia notują wyjątkowo niską stopę bezrobocia od 2,2 do 3,4 procent, do czego z pewnością przyczynił się gwałtowny rozwój inwestycji biurowych i wzrost zatrudnienia m.in. w sektorach BPO i SSC, które napędzają gospodarkę i siłę nabywczą mieszkańców przyjeżdżających do Trójmiasta za pracą z całego regionu” – wyjaśnia Katarzyna Rauber z Yareal Polska.

Plany dewelopera przewidują kolejne inwestycje zabezpieczone bankiem ziemi, pozwalającym na wprowadzenie do sprzedaży ponad 2000 lokali. Wszystkie trwające projekty mieszkaniowe będą certyfikowane przez Yareal w zielonym systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM.

fot. Strefa Wilanów / Yarel