Wkrótce sześć nowych parków handlowych Trei

Trei Real Estate Polska wchodzi na nowe rynki. Deweloper posiada aktualnie w budowie sześć Vendo Parków o łącznej powierzchni najmu ok. 26 000 mkw. Obiekty zostaną oddane do użytku w tym roku, a cztery z nich już w tym miesiącu. Ponadto w pierwszej połowie 2021 r. Trei rozpocznie budowę kolejnych obiektów w Chorzowie i Radzyminie oraz rozbudowę istniejącego Vendo Parku w Pułtusku. Dzięki zaawansowanym procesom deweloperskim firma jest dobrze przygotowana do osiągnięcia celu inwestycyjnego, jakim jest dostarczenie w tym roku siedmiu nowych obiektów handlowych.

Trei Real Estate Poland, wiodący na polskim rynku deweloper małych formatów handlowych, kontynuuje rozwój swojej sieci Vendo Park. Po udanym roku 2020 r., kiedy deweloper wybudował, skomercjalizował i otworzył sześć Vendo Parków: w Jaworze, Płocku, Częstochowie, Solcu Kujawskim, Łukowie i Władysławowie, trwają prace na budowach nowych inwestycji. Do portfela 21 parków handlowych swojej sieci zlokalizowanych na terenie całego kraju, Trei zamierza w samym 2021 r. dodać kolejnych siedem nowych obiektów.

Strategia Trei zakłada budowę Vendo Parków w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z wiodących operatorów spożywczych. Deweloper, dla takich sieci jak Biedronka czy Lidl konstruuje często oddzielne, dedykowane budynki. W obrębie tej samej działki powstaje park handlowy sieci Vendo Park, z szeroką ofertą różnorodnego asortymentu.

– Uważnie planujemy strukturę najmu w naszych inwestycjach. W każdym Vendo Parku stawiamy na operatora spożywczego oraz drogerię jako punkt wyjścia. Następnie pozyskujemy sklepy typu „value for money”, gdzie dzisiaj w zasadzie można zrealizować wszystkie potrzeby. Kolejny element tej układanki to sklepy z artykułami gospodarstwa domowego. W parkach handlowych do niedawna bardzo brakowało sklepów odzieżowych, ale coraz więcej marek z tego sektora decyduje się na wejście do mniejszych obiektów, w tym do naszych Vendo Parków. Warto jeszcze uzupełnić ofertę parku najemcą z grupy DIY, a wówczas taki obiekt handlowy ma szansę przyciągnąć nie tylko mieszkańców z okolicy, ale także z całego regionu – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Sześć parków już w budowie

W kwietniu tego roku Trei planuje oddać do użytku cztery nowe parki handlowe: w Piekarach Śląskich, Zielonce, Myśliborzu oraz Koszalinie. Vendo Park w Piekarach Śląskich to budynek o powierzchni najmu ok. 5 600 mkw.

Z kolei, wraz z otwarciem obiektów w Myśliborzu i Koszalinie, Trei wchodzi na rynek zachodniopomorski. W kwietniu otwarty zostanie także pierwszy etap inwestycji w Koszalinie. Projekt przewiduje budowę dwóch budynków handlowych o łącznej powierzchni 5 900 mkw., w której mieścić się będzie 10 sklepów.

Vendo Park w Myśliborzu – wizualizacja

Vendo Parki w Inowrocławiu i Oświęcimiu otworzą się dla klientów w drugiej połowie roku – w okolicach sierpnia i września. Zaoferują odpowiednio 3 200 mkw. i 5 300 mkw. powierzchni najmu. Vendo Park w Inowrocławiu jest w 100% wynajęty. Vendo Park w Oświęcimiu to pierwszy obiekt handlowy Trei w Małopolsce.

Harmonogram na 2021 r. to jeszcze więcej budów

W pierwszej połowie roku Trei rozpocznie kolejne budowy nowych obiektów w Chorzowie i Radzyminie. Firma planuje także rozbudowę istniejącego parku w Pułtusku o kolejny, trzeci budynek.

– Cykl deweloperski Vendo Parku, wraz z jego wyposażeniem, trwa ok. sześciu miesięcy. Dlatego w 2021 r. powinniśmy otworzyć sześć obiektów, które obecnie mamy w budowie. Jesteśmy też na dobrej drodze, by w okolicach połowy roku rozpocząć dwie kolejne inwestycje – w Chorzowie i Radzyminie. Dziś, po raz pierwszy w historii naszej firmy, wyprzedzamy harmonogram i jesteśmy na zaawansowanym etapie realizacji naszego celu rocznego, jakim jest otwarcie siedmiu nowych Vendo Parków. Sześć projektów w budowie, z których cztery zostaną oddane do użytku w tym miesiącu, pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć na drugą połowę roku – komentuje Jacek Wesołowski.

Trei posiada duży bank ziemi w Polsce, liczący 17 działek. W 2020 r. deweloper nabył grunty pod parki handlowe w Radzyminie, Wrocławiu, Otwocku, Skarżysku Kamiennej, Łapach, a także zawarł umowy przedwstępne na zakup działek w Katowicach i Limanowej. Ponadto, w marcu tego roku, Trei pozyskał nowe grunty pod kolejną inwestycję handlową w Siedlcach.

fot. materiały prasowe

Translate »