Z psem na zakupach w Ferio Wawer

Rodzinne Centrum Handlowe Ferio z warszawskiego Wawra, zarządzane przez firmę Savills, przywiązuje bardzo dużą wagę do współpracy z lokalną społecznością. Swoją kolejną inicjatywę kieruje do właścicieli i miłośników psów.

27 sierpnia Ferio Wawer wspólnie z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce i Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie  zaprasza na „Psią Edukację w Ferio Wawer”. W ramach wydarzenia odbędą się zabawy edukacyjne z psem z elementami dogoterapii; będzie można zasięgnąć porady na temat pielęgnacji, szkolenia i tresury psa a także skorzystać z bezpłatnych usług na stoisku pielęgnacyjnym. Oferty specjalne przygotowały również punkty handlowe. Od 5 sierpnia na terenie Ferio Wawer trwa wystawa fotograficzna prezentująca działalność Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie oraz sylwetki psów przeznaczonych do adopcji.

„W ciągu kilku pierwszych dni otwarcia wystawy odnotowano zwiększone zainteresowanie adopcjami, z czego bardzo się cieszymy. Decydując się na psa ludzie coraz chętniej wybierają się do schroniska zamiast kupować rasowego z hodowli. Ten pozytywny trend obserwujemy również w Schronisku w Celestynowie, a wpływ na to mają między innymi akcje adopcyjne, takie jak ta organizowana przez Ferio Wawer. Akcja została pozytywnie odebrana przez klientów centrum będących miłośnikami psów, a takich z roku na rok przybywa. Właściciele czworonogów coraz częściej świadomie poszukują miejsc przyjaznych psom, i cieszę się że Ferio Wawer do takich dołączyło.”, mówi Łukasz Balcer, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Ferio Wawer zostało również sponsorem biegu skierowanego do właścicieli psów „Zabierz Piesia do Międzylesia”, organizowanego 18 września na odcinku 5 km i 10 km.

ferio pies wawer 2Galeria wprowadziła równocześnie oznakowania umieszczone na parkingu o treści „NIE zostawiaj psa w samochodzie” oraz miski ze świeżą wodą dla psów wystawione na terenie centrum. Ferio Wawer jako pierwsze centrum w Warszawie otwarcie wprowadziło w życie przyjazne zasady dla właścicieli czworonogów. Do akcji zostali zaproszeni najemcy, którzy naklejkami oznaczają witryny salonów przyjaznych psom.

„Bardzo zależy nam na tym, aby Ferio jako Rodzinne Centrum Handlowe było przyjazne wszystkim mieszkańcom Wawra, również tym posiadającym psy. Z tego powodu zwróciliśmy się do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz okolicznych schronisk. To właśnie z tymi organizacjami bardzo szybko nawiązaliśmy pozytywną i jestem przekonana,  długofalową współpracę. Już dziś widzimy duże zainteresowanie klientów naszymi działaniami i chcielibyśmy, aby był to początek pro-zwierzęcych inicjatyw w dzielnicy Wawer”, mówi Katarzyna Kucybała manager centrum handlowego Ferio Wawer z ramienia Savills.

Ferio Wawer jest piątym centrum zbudowanym przez RE Project Development w ciągu ostatnich 10 lat. Ferio to sieć centrów stworzonych z myślą o lokalnej społeczności i jej potrzebach. Ferio Wawer jest zlokalizowane u zbiegu ulic Szpotańskiego i Żagańskiej w warszawskim Wawrze, w sąsiedztwie stacji kolejowej Międzylesie. Inwestor postanowił zaadoptować przedwojenne hale dawnej Fabryki Aparatów Elektrycznych K. Szpotańskiego. Tą koncepcję zrealizowali architekci ze studia Kuryłowicz & Associates, którzy umiejętnie połączyli zabytkowe wnętrza z nowoczesnymi rozwiązaniami budowlanymi. W Galerii znajdują się sklepy, restauracje, punkty usługowe oraz powierzchnie rekreacyjne. Ferio Wawer oprócz roli handlowo-usługowej konsekwentnie realizuje ideę bycia aktywnym członkiem lokalnej społeczności, współtworząc kompleksową ofertę dla mieszkańców, m.in. przy współpracy z Wawerskim Centrum Kultury.

fot. materiały prasowe

Translate »