Zaprawy klejowe do łazienek, balkonów, tarasów

Montaż okładziny ceramicznej lub kamiennej to końcowy etap prac budowlanych. Efekt końcowy podłogi czy ściany z płytek lub płyt wielkoformatowych, związany jest również z odpowiednim doborem zaprawy klejowej, która umożliwia profesjonalne i trwałe mocowanie. Podczas remontu dobór właściwej zaprawy klejowej to klucz do sukcesu.

Mocujemy płyty, płytki i mozaikę

Sopro FKM® XLto multifunkcyjna, bardzo wydajna i lekka, cementowa zaprawa klejowa o szerokim spektrum zastosowań. Idealnie sprawdzi się podczas układania ceramicznych płytek ściennych i podłogowych, różnego typu mozaiki oraz wielu gatunków okładzin z kamienia naturalnego. Bardzo dobra przyczepność kontaktowa uzyskana dzięki wzmocnieniu włóknami oraz wzbogaceniu zwiększonym dodatkiem tworzyw sztucznych sprawia, że zaprawa wykazuje wysoką stabilność nawet dla wielkoformatowych, ciężkich płyt, układanych w obszarach ścian i podłóg ogrzewanych. Wysoka elastyczność, odporność na działanie wysokich temperatur, wody i zmiennych cykli zamarzania i rozmarzania sprawia, że idealnie nadaje się do pomieszczeń wilgotnych i mokrych takich jak łazienki, sauny jak również do basenów kąpielowych oraz w zastosowaniach zewnętrznych na elewacje, balkony i tarasy.

Jakość, która ułatwia pracę

Zaprawę Sopro FKM® XL cechują różnorodne możliwości stosowania: zarówno do mocowania okładzin metodą cienko- oraz średniowarstwową na ścianach, metodą półpłynną do pełnego i pozbawionego pustek powietrznych układania płyt na podłogach oraz uzyskanie konsystencji do szpachlowania, do 10 mm grubości warstwy. Ze względu na bardzo dobre właściwości i parametry robocze, bardzo wysoką wydajność, długi czas otwartego schnięcia a przy tym szybką możliwość obciążania, a także możliwość stosowania bez gruntowania na wielu podłożach, jest idealna do samodzielnego przeprowadzania prac remontowych.

Norma ma znaczenie

Normy europejskie stawiają bardzo wysokie wymagania produktom dostępnym na rynku. W przypadku cienkowarstwowych zapraw klejowych do płytek ceramicznych obowiązuje norma PN-EN 12004, która określa kryteria badań i na tej podstawie umożliwia klasyfikacje i znakowanie produktów cementowych w dwóch podstawowych klasach: C1 i C2, gdzie C1 to standardowe zaprawy klejowe, a C2 to grupa produktów o podwyższonych parametrach, których minimalna przyczepność jest dwukrotnie wyższa od standardowych i wynosi co najmniej 1 N/mm2. Pojawienie się liter T i E oznacza spełnianie dodatkowych kryteriów dotyczących spływu (T) oraz wydłużonego czasu otwartego schnięcia. Litera S odnosi się do odkształcalności kleju. Oznaczenie C2 TE S1, które posiada Sopro FKM® XL to gwarancja użytkowania produktu o dużej wydajności i podwyższonych parametrach użycia. Niezależnie od norm europejskich, zaprawa Sopro FKM® XL spełnia restrykcyjne niemieckie wymagania dla zapraw klejowych elastycznych „Flexmörtel”.

 

Translate »