Zawieszenie wiechy w Centrum Praskim Koneser

26 września 2017 roku o godzinie 12.00, w Centrum Praskim Koneser odbyła się symboliczna uroczystość zawieszenia wiechy z okazji zakończenia stanu surowego w budynku „Skarbnicy” – ostatniej z trzech mieszkaniowych inwestycji na terenie rewitalizowanej Wytwórni Wódek. Koneser to największy na terenie Warszawy projekt skoncentrowany na zaadaptowaniu przestrzeni postindustrialnej. W spotkaniu wzięło udział wielu gości, w tym przedstawiciele inwestorów, lokalnych władz i mediów. Pierwsi lokatorzy zamieszkają w „Skarbnicy” w październiku 2018 roku. Na ponad rok przed zakończeniem budowy, poziom sprzedaży lokali mieszkalnych przekroczył już 50 %.

Centrum Praskie Koneser to wielofunkcyjna przestrzeń lifestylowa, zlokalizowana w samym sercu warszawskiej Pragi, realizowana we współpracy przez firmy BBI Development SA oraz Liebrecht & wooD. Projekt rewitalizacji Konesera, jednego z symboli warszawskiej Pragi, należy do największych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Liczący 5 ha kompleks to wyjątkowa przestrzeń łącząca historię z nowoczesnością, która w procesie renowacji odzyskuje utracony blask i na długo przed otwarciem jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w stolicy. Część mieszkaniowa Konesera, za którą w całości odpowiada spółka BBI Development, tworzą trzy budynki – „Wytwórnia”, „Mennica” i „Skarbnica”. Dwa pierwsze, już zamieszkane, zostały oddane do użytku odpowiednio w 2015 i 2016 roku. Realizacja budynku „Wytwórni” zaprojektowana przez architektów z pracowni Juvenes-Projekt, została nagrodzona przez Polski Związek Firm Developerskich w konkursie na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy. Wtorkowa uroczystość zawieszenia wiechy stanowiła podsumowanie prac nad ostatnim z nich, budynkiem „Skarbnicy” zaprojektowanym przez pracownię Are.

Budynek „Skarbnicy” to 108 mieszkań typu soft-loft, liczących od 27 do 143 m2. Ten typ mieszkań charakteryzuje się wysokimi 3-metrowymi pomieszczeniami oraz przestronnymi, dużymi oknami. Budynek „Skarbnicy” aktualnie osiągnął stan surowy. Ukończone zostały stropy na wszystkich kondygnacjach oraz położony został dach.

Założenie urbanistyczne Centrum Praskiego Koneser opracowali architekci Juvenes-Projekt. Za projekt budynku „Skarbnicy” odpowiada pracownia Are, a jego generalnym wykonawcą jest firma JP Contracting.  Termin oddania budynku „Skarbnicy” do użytku zaplanowano na październik 2018 r. Z kolei oficjalne otwarcie części komercyjnej Centrum Praskiego Koneser będzie miało miejsce wiosną 2018 roku.

fot. Maciej Kruger

Translate »