Zbliża się koniec II edycji konkursu dla projektantów mebli

31 maja br. mija termin składania prac w konkursie organizowanym przez Grupę IMS. To już druga edycja konkursu, którego ideą jest poszukiwanie i wspieranie młodych talentów w świecie projektantów. Partnerem tegorocznej odsłony IMS4YOUNG jest marka Etap Sofa.

Wykonanie projektu koncepcyjnego sofy z możliwością rozwinięcia jej w całą kolekcję lub zestawu mebli tapicerowanych dopasowanych wizerunkiem do marki Etap Sofa – oto zadanie, które stoi przed uczestnikami konkursu.

Studenci kierunków wzornictwa i projektanci, którzy nie ukończyli 30 lat, są grupą szczególnie mile widzianą przez Sąd Konkursowy, któremu przewodniczy prof. Marek Owsian – Dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Poza wartościami projektowymi, jak walory estetyczne oraz oryginalność i nowatorstwo koncepcji, jury będzie oceniało także funkcjonalność i przeznaczenie mebla , dopasowanie do wizerunku marki Etap Sofa i możliwość rozbudowania kolekcji o kolejne elementy. Zdobywca Nagrody Grand Prix otrzyma 5 tys. PLN, wyjazd na targi 100%Design, odbywające się we wrześniu w Londynie oraz możliwość odbycia praktyk w dziale Badań i Rozwoju (R&D) Grupy IMS.

Możliwości, jakie stają przed zwycięzcami, miały możliwość docenić Ewelina Dąbrowska i Paula Tyszkiewicz – laureatki pierwszej edycji IMS4YOUNG, autorki projektu mebli skrzyniowych ROTATE. – O konkursie dowiedziałyśmy się przez przypadek, przeglądając strony z konkursami dla projektantów wnętrz w Internecie. Postanowiłyśmy podjąć wyzwanie i wspólnie odpowiedzieć na zadanie konkursowe i – udało się. Praktyki w dziale R&D to bardzo cenne doświadczenie, które zaowocuje z pewnością w dalszej pracy. Szansa wystawienia prototypu na Arenie Design otworzyło nam wiele możliwości projektowych – opowiadają laureatki ubiegłorocznej edycji. Dla tych, którzy wciąż szukają inspiracji, dokonując ostatnich szlifów w swoich projektach, propozycja zajrzenia do „kuchni” projektowej laureatek ubiegłorocznej edycji: – Jesteśmy miłośniczkami minimalizmu, doskonale współgrającego z modernizmem. Projektując, szukamy prostych form z zaskakującymi funkcjami. Przez cały proces projektowy mebli ROTATE, miałyśmy na uwadze nie tylko design, ale też funkcjonalność mebla oraz możliwości produkcyjne – wspominają projektantki.

Termin składania prac mija 31 maja o godzinie 18.00.

Na zdjęciu – zwycięski projekt I edycji konkursu

 

 

Translate »