Filcowy system sufitowy HeartFelt®

System sufitowy HeartFelt®, który otrzymał w tym roku nagrodę Red Dot Award, jest teraz dostępny w nowych odcieniach. Paleta w kolorach ziemi pozwoli na harmonijne łączenie filcowych paneli z drewnem i innymi naturalnymi materiałami. Z kolei dostępne dotychczas „Odcienie szarości” zostały uzupełnione o barwy białą i czarną. Teraz system sufitowy HeartFelt®, który zapewnia wnętrzom optymalne warunki akustyczne, oferowany jest w 12 kolorach.

Dokładnie rok po wprowadzeniu na rynek modułowego systemu sufitowego HeartFelt®, Hunter Douglas Architectural poszerzył kolekcję o nowe barwy. „Mamy przekonanie, że nasze sufity mogą świetnie komponować się z popularnymi materiałami, takimi jak drewno. Nowe kolory: kremowy, jasny brąz, średni brąz, ciemny brąz oraz umbra sprawiają, że sufit nawiązuje do wyglądu i struktury drewna.” – stwierdza Pieter van Rees z Hunter Douglas Architectural.

Filcowe panele są niezwykle łatwe w montażu, mocuje się je na dźwigarkach nośnych dostosowując szerokość łączeń do potrzeb projektanta. Ze względu na właściwości filcu, system jest odporny na uszkodzenia, a także na brud i kurz, co sprawia, że jest łatwy w utrzymaniu. HeartFelt® to odpowiednie rozwiązanie do różnego rodzaju budynków: od przestrzeni biurowych, przez centra handlowe po obiekty użyteczności publicznej, takie jak szpitale czy szkoły. HeartFelt® wykonany jest z filcu, naturalnego materiału o dużej miękkości, który posiada ponadprzeciętne właściwości dźwiękochłonne. Zarówno wykorzystany filc, jak i pozostałe elementy sufitu, posiadają certyfikat Cradle to Cradle, co oznacza, że są w pełni przyjazne środowisku. W tym roku HeartFelt® zdobył prestiżową nagrodę Red Dot Award w kategorii Best of the Best in the Product Design.

fot. materiały prasowe