Finał transakcji sprzedaży Focus Mall w Bydgoszczy

Fundusz inwestycyjny Aviva Investors sfinalizował transakcję sprzedaży centrum handlowego Focus Mall w Bydgoszczy. Obiekt za kwotę 122 mln euro kupiła spółka Atrium European Real Estate Limited. Eksperci JLL doradzali stronie sprzedającej – Aviva Investors – w tej transakcji.

Agata Sekuła, dyrektor w JLL: „Sprzedaż bydgoskiego centrum handlowego Focus Mall jest drugą co do wielkości transakcją inwestycyjną w tym roku na polskim rynku nieruchomości handlowych. Sfinalizowanie umowy potwierdza, że wśród inwestorów istnieje popyt na wysokiej jakości obiekty handlowe o ugruntowanej pozycji rynkowej, z mocną bazą lojalnych klientów, w dobrych lokalizacjach w Polsce.”

Focus Mall, o powierzchni najmu ok. 44 000 mkw. w ramach dwóch kondygnacji oraz budynków historycznych, jest największym centrum handlowo – rozrywkowym zarówno w Bydgoszczy, jak i całym województwie kujawsko – pomorskim. Oferta obiektu to 137 sklepów i punktów usługowych, jak również rozwinięta część gastronomiczna oraz rozrywkowa (multipleks). Centrum oddano do użytku w 2008 roku. Mocnym atutem Focus Mall – oprócz jego szerokiej oferty obejmującej sklepy z różnych branż – jest lokalizacja w ścisłym centrum Bydgoszczy, a także dostęp do środków komunikacji publicznej.

fot. materiały prasowe