„Wróbel na dachu”, czyli wernisaż na 50. piętrze ZŁOTEJ 44

We wtorek 15 czerwca br. w apartamentowcu ZŁOTA 44 w Warszawie odbył się wernisaż wystawy prac Piotra Wróbla „Wróbel na dachu”. Artysta, mieszkaniec ZŁOTEJ 44, przez ostatnie lata tworzył na 52. piętrze apartamentowca w penthousie – najwyżej położonej w Europie pracowni. W tej przestrzeni oferującej panoramiczny widok Piotr Wróbel odtworzył w swoich pracach stan faktyczny zmieniającego się miasta, z każdej strony świata. Ta pełna sentymentu artystyczna podróż miała swój finał na 50. piętrze ZŁOTEJ 44, gdzie podziwiano zbiór około dwudziestu prac artysty.

Wernisaż odbył się w towarzystwie mieszkańców i przyjaciół ZŁOTEJ 44 i Piotra Wróbla, którzy wzięli udział w licytacji obrazu. Wylicytowana kwota dwudziestu sześciu tysięcy złotych zasiliła konto fundacji Kuby Błaszczykowskiego „Ludzki Gest”. Głównym celem fundacji jest pomoc w realizacji świadczeń związanych z poprawą życia dzieci chorych i uzdolnionych. Fundacja pozyskuje fundusze na leczenie, rehabilitację, pomoc socjalną i rozwój talentów młodych ludzi.

Możliwe jest wciąż wzięcie udziału w licytacji obrazu Piotra Wróbla „Przeszłość i światło przyszłości”, który przedstawia nostalgiczny portret kobiety. Aukcja odbywa się online w Mazowieckim Domu Aukcyjnym.

fot. materiały prasowe

Translate »