15 000 dzieci przeszło edukację z Tomciem Brygadzistą

50 szkół, 100 akcji edukacyjnych i 15 tys. dzieci – to bilans jesiennej tury ósmej edycji akcji edukacyjnej Skanska „Bezpieczni w pobliżu budowy”.  Podczas spotkań dzieci poznały podstawowe zasady ruchu drogowego, dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego dzieci nie powinny wchodzić na plac budowy. Wszyscy otrzymali również elementy odblaskowe, poprawiające ich bezpieczeństwo na drodze.

  • Już od 8 lat firma spotyka się z dziećmi ze szkół podstawowych zlokalizowanych nieopodal placów budów, by edukować o bezpieczeństwie. Od początku trwania akcji społeczno-edukacyjnej „Bezpieczni w pobliżu budowy”, Skanska odwiedziła już niemal 380 szkół, w których przeprowadziła prawie 530 akcji edukacyjnych i przeszkoliła ponad 111 tys. dzieci wyposażając wszystkie w odblaski.
  • Działania edukacyjne są bardzo ważne. Według danych Komendy Głównej Policji w 2014 r. miało miejsce 34 970 wypadków drogowych, w których 2 413 dzieci w wieku 7-14 lat odniosło obrażenia, a 50 poniosło śmierć. Kampania prowadzona przez Skanska jest odpowiedzią na te problemy.
  • Dzięki odblaskom kierowca może zauważyć pieszego z odległości 150, a nie 20 metrów, gdy jest już zdecydowanie za późno na jakąkolwiek reakcję.

fot. materiały prasowe

Translate »