Armstrong inwestuje w rozbudowę fabryki sufitów

Jeden ze światowych liderów akustycznych sufitów podwieszanych, firma Armstrong uruchomiła właśnie nową linię produkcyjną w fabryce w Pontarlier, we Francji. Dla rynku polskiego, na którym Armstrong jest jedną z trzech największych firm dostarczających sufity podwieszane, oznacza to szybsze dostawy materiałów do nowych i modernizowanych budynków.

Inwestycja kosztowała 20 mln euro. Dzięki zwielokrotnieniu zdolności linii produkcyjnej od teraz możliwa będzie produkcja na poziomie dziesiątek tysięcy płyt sufitowych dziennie. Armstrong wdrożył technologię state-of-the-art, dzięki której produkuje najwyższej jakości gładkie, białe sufity akustyczne. Nowa linia produkcyjna posiada automatyczny laminator gwarantujący jeszcze lepszy efekt wizualny wykończenia płyt. Nowe technologie wdrożone w fabryce pozwalają też na jeszcze szersze możliwości pod względem parametrów, wymiarów i estetyki płyt sufitowych. Zwiększenie wydajności produkcji ma służyć nie tylko poprawie szybkości dostaw, ale też umożliwieniu szybszego rozwijania nowych produktów.

Rynek sufitów w Polsce rośnie w siłę

Jak duże jest zapotrzebowanie na sufity podwieszane w Polsce pokazują liczby dotyczące choćby tylko nowej powierzchni biurowej, która oddawana jest do użytku przez deweloperów. W 2016 roku było to, jak podaje JLL, 900 tys. mkw. powierzchni biurowej, najwięcej w historii polskiego rynku. – A to tylko część inwestycji, w których montowane są sufity podwieszane. Pozostałe to galerie handlowe, hotele, sklepy, urzędy, szkoły i inne budynki użyteczności publicznej – zauważa Maciej Sobolewski, kierownik sprzedaży na Polskę, Kraje Bałtyckie i Skandynawię w firmie Armstrong. Firma będąca jednym z trzech największych dostawców sufitów sprzedaje w Polsce od 1,25 do 1,5 mln mkw. płyt sufitowych rocznie.

Nowa linia produkcyjna odzwierciedla też przywiązanie Armstronga  do idei zrównoważonego rozwoju. Daje przede wszystkim ogromne możliwości dotyczące ponownego przetwarzania płyt. Jednym ze sztandarowych programów ekologicznych firmy jest Program Recyklingu Sufitów, który na świecie działa od 1999 roku, a od 3 lat także w Polsce. Przez ten okres firma poddała powtórnemu przetworzeniu ponad 15 mln mkw. zużytych płyt, które dzięki temu nie trafiły na składowiska odpadów. Nowa linia w fabryce w Pontarlier pozwala na recykling 5 tys. ton rocznie odpadów i surowców używanych do produkcji sufitów, automatyczne przetwarzanie płyt wycofanych z produkcji przez zespół kontroli jakości, oszczędne gospodarowanie wodą oraz 100 proc. recykling resztek farb.

fot. Armstrong

Translate »