Atlas Estates sponsoruje pierwszą w Polsce amatorską ligę kobiecego futbolu

Stołeczny deweloper Atlas Estates poinformował o podpisaniu umowy sponsorskiej z She Plays Sp. z o.o. – organizatorem Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Kobiet, pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Jako sponsor firma wspiera finansowo organizatorów ligi, przeznaczając środki na wynajem hali do gry, a także na ufundowanie nagród dla zwycięzców, pośrednio przyczyniając się do rozwoju kobiecego futbolu i upowszechniania tej dyscypliny sportu wśród warszawianek.

Amatorska Liga Piłki Nożnej Kobiet rozpoczęła rozgrywki jesienią. W pierwszym sezonie bierze w nich udział 120 zawodniczek z 10 drużyn z całej Warszawy. Rozgrywki odbywają się co weekend na stołecznym Ursynowie. Dzięki zaangażowaniu organizatorek oraz wsparciu sponsorów liga oferuje zawodniczkom możliwość gry w komfortowej hali, z użyciem wysokiej klasy sprzętu oraz z profesjonalną obsługą sędziowską i medyczną. She Plays planuje dalszy rozwój swojej inicjatywy poprzez zwiększenie liczby drużyn, podzielenie ich na dwie ligi, a w dalszej perspektywie – uruchomienie rozgrywek również w innych miastach.

„W Polsce kobieca piłka nożna to nadal niszowy sport. Ile osób słyszało o tym, że nasze reprezentantki w wieku do lat 17 w zeszłym roku wywalczyły mistrzostwo Europy? Na przekór stereotypom, wiele kobiet kocha futbol i chce trenować oraz grać. My dajemy im możliwość rozwijania talentu i realizowania swoich pasji, a dzięki wsparciu sponsorów, takich jak Atlas Estates, możemy zaoferować im także ku temu profesjonalne warunki” – mówi Magdalena Dembińska, współorganizatorka Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Kobiet.

„Obok współpracy z Legią Warszawa, sponsoring kobiecego futbolu jest naszą kolejną inicjatywą wspierającą rozwój tej dyscypliny sportu. Uważamy że misja dewelopera nie powinna ograniczać się do wybudowania komfortowego miejsca zamieszkania. Ważne jest również wspieranie lepszej jakości życia mieszkańców, rozumiane m.in. jako pielęgnowanie więzi społecznych, w tym sąsiedzkich, oraz tworzenie warunków umożliwiających utrzymanie dobrej kondycji psychofizycznej. Dlatego w naszych osiedlach oferujmy przestrzeń rekreacyjną z siłownią, a ponadto chętnie angażujemy się w inicjatywy sportowe na terenie Warszawy. Wszystkim zawodniczkom Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Kobiet życzymy dobrej zabawy, sportowych sukcesów i satysfakcji” – mówi Paula Duliniec z Atlas Estates.

fot. materiały prasowe

 

 

Translate »