Biodynamiczne oświetlenie HCL bardziej dostępne

W asortymencie Beghelli, włoskiego producenta oświetlenia LED, dostępna jest technologia HCL (Human Centric Lighting), wspierająca naturalny, dobowy rytm człowieka. Ze względu na wysokie koszty operacyjne i produkcyjne, technologia nie była do tej pory wykorzystywana na szeroką skalę. Specjaliści z Beghelli opracowali system dostępny dla każdego, spełniający indywidualne wymagania oraz dopasowujący się do każdej instalacji.

Technologia HCL to nowoczesny koncept oświetlania budynków, nazywany także biodynamicznym oświetleniem, którym możemy sterować bezprzewodowo, regulując jego temperaturę barwową czy intensywność świecenia opraw. 

– Stale drożejąca energia zmusiła branżę oświetleniową do szukania coraz bardziej energooszczędnych rozwiązań, które przyniosą inwestorom realne oszczędności oraz zwrot z inwestycji. Cieszymy się, że w całym procesie optymalizacji kosztów, znalazło się również miejsce na zapewnienie komfortu oraz poprawy funkcjonalności człowieka, ponieważ technologia HCL skutecznie łączy w sobie te dwie idee. Biura, placówki edukacyjne czy medyczne, a nawet obiekty przemysłowe to miejsca, w których niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego naturalnego rytmu dobowego, nie generując przy tym dodatkowych kosztów – podkreśla Piotr Świtalski, prezes firmy Beghelli-Polska.

To od światła zależy, jak dobrze widzimy oraz postrzegamy otoczenie. Do zadań technologii HCL należy odwzorowywanie światła naturalnego przy użyciu specjalnie skonstruowanych opraw oświetleniowych, a także odpowiednio dobranych i zaprogramowanych elementów zarządzających całym systemem. Marka w swojej ofercie posiada 4 rozwiązania o różnym stopniu zaawansowania, które można dostosować do każdej, oświetlanej przestrzeni.

Technologia HCL sprzyja oświetlaniu powierzchni biurowych /
fot. Shutterstock

 

Translate »