Biurowiec Nowogrodzka Square z pasażem miejskim

Flagowy projekt biurowy Yareal – Nowogrodzka Square – uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Razem z biurowcem o powierzchni 11 000 mkw. Yareal wybudował pieszy pasaż miejski, łączący Aleje Jerozolimskie z ul. Nowogrodzką. Budynek powstał pomiędzy zabytkowymi kamienicami, dopełniając tkankę miasta elewacją pokrytą półprzezroczystym onyxem. Pierwsi najemcy wprowadzą się do nowego biurowca w czerwcu br.

„Po niespełna 20 miesiącach kończymy budowę z wielką satysfakcją, ponieważ w przeszłości to miejsce w centrum Warszawy było zupełnie niedostępne i nieznane. Nowo powstały budynek Nowogrodzka Square razem z pasażem udostępnia je praktycznie wszystkim – najemcom, przechodniom i gościom lokali usługowych na parterze. Unikalna fasada wykonana z surowego betonu została uzupełniona w uchylnych oknach półprzejrzystym kamieniem – onyxem. Dzięki temu elewacja o każdej porze będzie pięknie przeświecała, rozjaśniając deptak pomiędzy biurowcem, a monumentalnym gmachem Wojskowego Instytutu Geografii” – wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Każde z sześciu pięter Nowogrodzka Square to od 1500 do 2000 mkw. funkcjonalnej powierzchni biurowej o bardzo szerokich możliwościach aranżacji. Na najwyższej kondygnacji najemcy będą mieli do wyłącznej dyspozycji wielkie tarasy z widokiem na warszawski skyline. Przy dobrej pogodzie będzie można organizować niewielkie eventy pod gołym niebem. W podziemnym garażu pomieści się 148 samochodów, przewidziano w nim również miejsce do parkowania rowerów.

fot. materiały prasowe