Biurowiec Q22 z certyfikatem BREEAM Excellent

155-metrowy biurowiec Q22, realizowany w centrum Warszawy przez spółkę Echo Investment, otrzymał certyfikat BREEAM Interim Excellent, z najwyższym w tej kategorii wynikiem w Polsce. Biurowiec Q22 w procesie certyfikacji, prowadzonym przez Buro Happold, osiągnął wynik 79,1%, plasujący go na pierwszym miejscu w nielicznej grupie budynków biurowych posiadających BREEAM Excellent.

Certyfikat BREEAM na poziomie Excellent otrzymało dotychczas tylko dziesięć innych inwestycji biurowych w kraju (w tym projekt Echo Investment – Park Rozwoju w Warszawie). Wśród ocenianych elementów znalazły się m.in. efektywność energetyczna, zastosowane materiały, zdrowe środowisko do pracy czy też gospodarka odpadami.

Q22 (1) szpic (Large)

W portfolio spółki Echo Investment znajduje się już osiem budynków, które posiadają certyfikaty BREEAM – Q22, dwa budynki Parku Rozwoju w Warszawie, Aquarius Business House we Wrocławiu, I etap A4 Business Park w Katowicach, Oxygen w Szczecinie (2 certyfikaty BREEAM In-Use: Building Management oraz Asset Rating), a także Galeria Amber w Kaliszu i CHR Galaxy w Szczecinie.

fot. materiały prasowe