Cambridge Innovation Center pierwszym najemcą Varso

W Warszawie powstanie oddział Cambridge Innovation Center (CIC) – amerykańskiej organizacji rozwijającej międzynarodową sieć kampusów wspierających rozwój firm. Takie właśnie miejsce zostanie otwarte za około dwa lata w Varso – inwestycji realizowanej przez firmę deweloperską HB Reavis w samym centrum stolicy. CIC wynajął na swoje potrzeby blisko 14 000 mkw., czyli około 30% powierzchni dostępnej w budynku Varso 2 – jednym z trzech wchodzących w skład kompleksu.

Dzięki zainwestowaniu 45 mln euro w partnerstwo z CIC, HB Reavis stworzy w Varso nowy ośrodek dla warszawskiej społeczności technologicznej. Stołeczny oddział CIC powstanie główne z myślą o pionierskich przedsięwzięciach z obszaru energetyki, biotechnologii, gospodarki cyfrowej czy inżynierii materiałowej. Warszawa będzie dopiero drugim miastem w Europie – po Rotterdamie – w którym będzie obecny CIC.

Wywodzący się z Bostonu CIC specjalizuje się w tworzeniu “społeczności innowacji” – kampusów dedykowanych start-upom, innowacyjnym inicjatywom dużych firm, a także funduszom venture capital. Do ich dyspozycji są m.in. biura, laboratoria oraz inna, niezbędna infrastruktura naukowo-technologiczna. Przedsiębiorcy mogą też skorzystać z szerokiej oferty programów edukacyjnych, wydarzeń i innych okazji do networkingu. 

Varso, w którym zostanie otwarty warszawski oddział CIC, to obecnie największa inwestycja realizowana w centrum stolicy. W sąsiedztwie Dworca Centralnego powstają trzy budynki, w tym 310-metrowy wieżowiec autorstwa pracowni architektonicznej Foster + Partners. Zakończenie budowy zaplanowano na lata 2019-2020. Docelowo Varso zaoferuje 144,500 mkw. powierzchni do wynajęcia. Oprócz nowoczesnych biur znajdą się tu także ogólnodostępne pasaże ze sklepami, restauracjami, kawiarniami i lokalami usługowymi. Wyjątkową atrakcją będzie też publiczny taras widokowy na szczycie najwyższego budynku.

fot. materiały prasowe