Filcowe sufity w przestrzeni biurowej – biuro Brand Masters w Holandii

Coraz więcej firm w procesie aranżacji przestrzeni biurowej zwraca uwagę na wykorzystanie materiałów, które nie tylko gwarantują wysoki komfort pracy, ale też są przyjazne środowisku. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest holenderska spółka Brand Masters, która specjalizuje się w produkcji czekolad i słodyczy, a na rynku wyróżnia się nowoczesnym stylem zarządzania. Niedawno firma przeniosła się do nowej siedziby.

Autor projektu budynku – Jeroen Weijers z pracowni Van Oers Weijers Architecten BNA, zdecydował o zainstalowaniu w jego reprezentacyjnych częściach, takich jak główne wejście, lobby czy showroom, paneli sufitowych HeartFelt® od Hunter Douglas Architectural.

Wybierając sufity HeartFelt®, firma Brand Masters stała się jednym z pionierów w stosowaniu na dużą skalę nowoczesnych rozwiązań sufitowych z wykorzystaniem filcu. Architekt wybrał produkt, który został nagrodzony Red Dot Award 2017.

„Priorytetem dla Brand Masters pozostało spełnienie najwyższych standardów wykończenia, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku” – wyjaśnia Jeroen Weijers z pracowni Van Oers Weijers Architecten BNA. „Takie podejście odzwierciedlają wykorzystane materiały, a także charakter całego projektu, który tchnie przejrzystością, harmonią i ponadczasowym duchem.”

Zdaniem Jeroena Weijersa, właściwości dźwiękochłonne i wyjątkowa trwałość HeartFelt® to istotne czynniki, które zadecydowały o wyborze tego rozwiązania sufitowego. „Zainstalowaliśmy HeartFelt® głównie w przestrzeniach reprezentacyjnych, gdzie są przyjmowani klienci i partnerzy firmy. Dobra akustyka jest w takich miejscach niezbędna.” Jeroen Weijers podkreśla, że „HeartFelt® jest wykonany w 100% z ekologicznych materiałów oraz posiada certyfikat Cradle to Cradle (brązowy), co wzmacnia przyjazny środowisku charakter budynku.”

Firma dba o zadowolenie pracowników, nie tylko stwarzając im optymalne warunki do pracy, ale też troszczy się o ich kondycję. W nowej siedzibie Brand Masters wygospodarowali specjalne miejsce na kompleks rekreacyjny dla pracowników.

Nowa siedziba Brand Masters to pierwszy projekt architekta Jeroena Weijersa, w którym wykorzystano HeartFelt®. „Czasami architekt powinien zaryzykować i postawić na nowatorskie rozwiązanie. Nasza pracownia zna inne produkty Hunter Douglas z wcześniejszych projektów, dlatego byliśmy pewni dobrego efektu. Opłaciło się – nasz klient jest wysoce zadowolony i cały projekt odbiera entuzjastycznie” – komentuje Jeroen Weijers.

fot. Hunter Douglas Architectural_Brand Masters