CDC – funkcjonalność ukryta w profilu

Napęd łańcuchowy CDC 200 firmy D+H Polska to idealne rozwiązanie w obiektach, w których szczególnie ważna jest estetyka stolarki okiennej. Napęd jest bowiem ukryty wewnątrz profilu aluminiowego. Przeznaczony jest do stosowania w grawitacyjnych systemach oddymiania i naturalnej wentylacji.
Kompletny zestaw montażowy składa się z: napędu CDC, konsol montażowych, listwy maskującej i przewodu zasilającego. Napęd i przewód zasilający są montowane w przygotowanym według odpowiednich wymiarów otworze w profilu aluminiowym okna. Całość zostaje ukryta pod listwą maskującą, która sprawia, że urządzenie jest całkowicie niewidoczne. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania napędu w dowolnym kolorze, również spoza palety RAL i odwzorowania różnych struktur powierzchni. Dzięki temu napęd CDC, również po uruchomieniu doskonale harmonizuje z kolorystyką okna oraz architekturą wnętrza. Rozwiązanie jest kompatybilne z większością systemów aluminiowych dostępnych na rynku. Standardowym wyposażeniem napędów CDC jest opcja TMS, która umożliwia synchronizację dwóch napędów. Wykorzystując dodatkowy wariant  BSY+ istnieje możliwość zsynchronizowania do ośmiu sztuk napędów typu CDC.

Napęd CDC  znajduje zastosowanie jako zdalne sterowanie elektryczne dla większości typów okien w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji, zarówno fasadowych, jak  i połaciowych, niezależnie od kierunku ich uchylania oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Ma kompaktową konstrukcję, dzięki czemu wymaga niewiele miejsca i sprawdzi się w  każdej sytuacji montażowej. Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji napędu CDC oraz zastosowanie specjalnego łańcucha o dużej wytrzymałości stanowi gwarancję niezawodnej i długotrwałej eksploatacji. Produkt ten opracowano oraz przetestowano zgodnie z europejską normą EN 12101-2, posiada również certyfikat zgodności i świadectwo dopuszczenia CNBOP, pozwalające stosować go  w Polsce.

fot. materiały prasowe

 

Translate »