Ceramika Paradyż doceniona w dziedzinie eksportu

Podczas gali „Klubu Eksportera Rzeczpospolitej” w Warszawie nagrodzono najlepsze firmy rozwijające się w dziedzinie eksportu. W gronie laureatów znalazła się także Ceramika Paradyż, która otrzymała wyróżnienie w kategorii stabilny eksporter.

Działania eksportowe to jeden z najważniejszych obszarów działalności rozwijających się przedsiębiorstw. Celem rankingu zorganizowanego przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” jest wyłonienie firm, które wyróżniają się w tej dziedzinie na tle konkurencji. Blisko pół tysiąca przedsiębiorców typowało najlepszych eksporterów spośród 130 firm. Zaproponowana przez redakcję lista była otwarta, a respondenci mogli sami zgłaszać swoich faworytów spoza podstawowego zestawienia.

Głosowanie odbywało się w trzech kategoriach: stabilnego lidera eksportu, najbardziej dynamicznego wejścia na zagraniczny rynek oraz najbardziej innowacyjnego eksportera. Ceramika Paradyż otrzymała wyróżnienie w kategorii stabilnego lidera eksportu. Obok niej nagrody w tej kategorii otrzymały przedsiębiorstwa takie jak: PESA Bydgoszcz, Volkswagen Poznań, Amica Wronki, Drutex.

Poza wręczeniem nagród, podczas uroczystej gali „Klubu Eksportera Rzeczypospolitej”, odbyły się także prezentacje na temat rozwoju polskiego eksportu oraz debata z udziałem specjalnych gości ze świata biznesu i administracji rządowej: przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych KUKE, Banku HSBC, Euler Hermes, Bisnode, Pracodawców RP, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Centrum Stosunków Międzynarodowych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Wyróżnienie „Rzeczpospolitej” to już druga w tym roku nagroda z kategorii eksportu przyznana Ceramice Paradyż. 22 września br. firma otrzymała tytuł najlepszego eksportera woj. łódzkiego podczas I Międzynarodowego Forum Inwestorów i Eksporterów w Łodzi.

fot. materiały prasowe

 

Translate »