Certyfikat BREEAM Final dla Galerii Amber w Kaliszu

Centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Amber zrealizowane w Kaliszu przez spółkę Echo Investment, otrzymało certyfikat BREEAM Final z oceną „Very Good” i najwyższym wynikiem w Polsce – 63,5 proc – w tej kategorii.

W portfolio spółki Echo Investment znajduje się już 13 budynków, które posiadają certyfikaty BREEAM – to Galeria Amber, CHR Galaxy w Szczecinie, Galeria Olimpia w Bełchatowie i Galeria Echo w Kielcach. A także inwestycje biurowe – Tryton Business House, West Gate, Q22, dwa budynki Parku Rozwoju w Warszawie, Aquarius Business House we Wrocławiu I i II etap, A4 Business Park w Katowicach, Oxygen w Szczecinie (2 certyfikaty BREEAM In-Use: Building Management oraz Asset Rating).

BREEAM to metoda oceny budynków pod kątem ich przyjazności dla środowiska naturalnego oraz komfortu przyszłego użytkownika. Budynek oceniany jest punktowo. Zdobyte punkty przeliczane są na procenty, które z kolei mnożone są przez wagę przypisaną danej kategorii. Uzyskane punkty w rezultacie dają wynik w 6-stopniowej skali : <30% – Unclassified, 30% – 44% – Pass, 45% – 54% – Good, 55% 69% – Very Good, 70% – 84% – Excellent, >85% – Outstanding. Najbardziej rozpowszechnione rodzaje certyfikatów to BREAAM Interim (etap projektowy inwestycji), BREEAM Final (potwierdzenie projektu) oraz BREEAM In-Use (budynek istniejący).

Galeria Amber to trzykondygnacyjny obiekt handlowo-rozrywkowy zlokalizowany w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS. To największy tego typu projekt w aglomeracji kalisko-ostrowskiej liczącej blisko 350 000 mieszkańców.

fot. materiały prasowe

 

Translate »