Crown Square wyróżniony BREEAM In-Use „Excellent”

Położony w Warszawie budynek biurowy Crown Square otrzymał certyfikat BREEAM In-Use International na poziomie „Excellent” w kategoriach „Building Management” oraz „Asset Performance”. Budynkiem w imieniu właściciela, Invesco Real Estate (IRE), zarządza międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Crown Square to 13-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A+, zlokalizowany na Woli. Oferuje łącznie 16 000 m kw. powierzchni biurowej, 220 miejsc parkingowych na trzypoziomowym podziemnym parkingu oraz punkty handlowe i usługowe na parterze.

Certyfikacja BREEAM to jedna z najbardziej popularnych w Europie metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności. Uzyskanie certyfikatu jest potwierdzeniem najwyższego standardu nieruchomości, zastosowania najnowocześniejszych technologii oraz wdrożenia najlepszej polityki zarządzania. Zewnętrznym asesorem, który dokonywał audytu budynku Crown Square, była firma Sweco.

W procesie certyfikacji Crown Square audytorzy przyznali budynkowi najwyższe oceny za procedury zarządcze i politykę konserwacyjną, obejmujące m.in. wymianę niektórych instalacji na bardziej efektywne, o niższym zużyciu wody i energii. Dodatkowo wykonano audyt ekologiczny, który wskazał kierunki do poprawy wartości ekologicznej budynku i otoczenia np. zwiększenie ilości zieleni wewnątrz i w otoczeniu budynku oraz poprawę sposobu jej pielęgnacji. Stwierdzono również, że oddany do użytku w 2010 r. budynek spełnia wysokie wymagania BREEAM In-Use w zakresie rozwiązań technicznych, a wykorzystywane m.in. systemy kontroli nasłonecznienia oraz duże przeszklenia i otwierane okna mają pozytywny wpływ na komfort i zdrowie użytkowników.

fot. materiały prasowe

Translate »