Czym zastąpić kołki i gwoździe? Oto jest pytanie!

W trakcie remontu natrafiamy na szereg sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie lub po prostu nie chcemy posłużyć się gwoździem. Z pomocą przychodzi wtedy taśma montażowa. Te najwyższej jakości dwustronne taśmy piankowe są w stanie utrzymać ciężar nawet do 10 kilogramów na każde 10 centymetrów taśmy! Oto kilka najczęstszych sytuacji, w których taśma montażowa doskonale sprawdzi się jako substytut tradycyjnych elementów mocujących.

Profesjonalna taśma montażowa – kiedy o gwoździach i śrubach nie ma mowy

Wysokiej jakości taśma montażowa potrafi utrzymać naprawdę ciężkie przedmioty. Doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy tradycyjny gwóźdź nie zda egzaminu – na przykład kiedy chcemy umocować jakąś ozdobę na skosie poddasza. Taśma montażowa to też znakomite rozwiązanie w trudniejszych warunkach atmosferycznych – takie rozwiązanie sprawdzi się dużo lepiej niż metalowe wkręty i gwoździe lub drewniane kołki. Najlepszym taśmom niestraszna jest też wilgoć czy promieniowanie UV – gwarantują więc trwały efekt i utrzymują przyklejony obiekt przez bardzo długi czas.

Przypuśćmy, że ściana, z którą pracujemy, jest tak twarda, że wymaga nawiercenia przy użyciu specjalnego, wyjątkowo trwałego wiertła i potężnej wiertarki udarowej. Jeżeli nie dysponujemy tego rodzaju sprzętem, mocna taśma montażowa staje się prawdziwym wybawieniem. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności wiercenia w ścianach nieestetycznych dziur, które później utrudniają zmiany w wystroju wnętrza.

Ultra mocne taśmy montażowe mają jeszcze jedną, bardzo istotną cechę: ich stosowanie jest praktycznie bezgłośne. Unikając głośnego wiercenia, nie naprzykrzamy się sąsiadom, a co więcej – my sami mamy dzięki temu większy komfort pracy.

Zamiennik śrub, wkrętów i gwoździ

Profesjonalna taśma montażowa Mounting Ultra Strong PRO 66792 to najmocniejsza ze wszystkich taśm marki tesa®. Ma mocną masę klejącą i może być wykorzystywana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. 10-centymetrowy pasek taśmy PRO 66792 jest w stanie utrzymać ciężar do 10 kilogramów.

Przy jej pomocy można stabilnie przykleić do ściany mnóstwo rozmaitych przedmiotów. Utrzyma takie elementy, jak: znaki, profile, dekoracje, skrytki na klucze i wiele innych obiektów. I to na różnego rodzaju powierzchniach: metalu, płytkach, wykończonym drewnie, kamieniu i na ścianach z tworzyw sztucznych.

fot. materiały prasowe