Deska warstwowa czy podłoga lita

Nowe domy czy mieszkania to nowe wyzwania – wybór podłogi do świeżo wybudowanego lub wyremontowanego domu to jedno z nich. Decydując się na elegancką podłogę z drewna naturalnego stajemy przed wyborem: drewno lite czy deska warstwowa? Drzwi i podłogi VOX oferują wiele stylowych rozwiązań dla zwolenników obydwu opcji.

Ciepła, przyjemna w dotyku, niezwykle elegancka – podłoga z litego drewna nada charakteru każdemu wnętrzu. Parkiet, mozaika parkietowa lub tradycyjne deski to dokonały wybór dla miłośników stylowych rozwiązań, ceniących jakość i trwałość.

– Podłoga wykonana z litego drewna osiąga grubość 15-20 mm. Solidna budowa, umożliwiająca wielokrotne cyklinowanie gwarantuje dużą wytrzymałość. Taka podłoga będzie nam służyć przez długie lata. Należy pamiętać o tym, że naturalne drewno „pracuje” – różne gatunki odznaczają się odmienną stabilnością wymiarową. Jednowymiarowa praca w przypadku zmian mikroklimatycznych może być uciążliwa w przypadku klonu czy buku, z tego względu lepiej unikać tych gatunków. Dla podłogi wykonanej z litego drewna najlepiej wybierać dąb, jesion, lub merbau – radzi Jędrzej Jańczak z firmy Drzwi i Podłogi Vox.

Szlachetnie połyskujący, złotawy merbau, znajdziemy w ofercie tej marki w kilku wariantach. Ciepłe, naturalne odcienie, które oferuje 'Dąb surowy’ lub 'Dąb Krotoszyński’ zapewnią eleganckie wykończenie każdej aranżacji mieszkania i domu, dodając jej klasy i stylu.

Dwie lub trzy nakładające się na siebie warstwy drewna tworzą deskę warstwową, która jest nie tylko estetycznym, ale i praktycznym materiałem do wykonania posadzki. Warstwy łączy się w taki sposób, by słoje były ułożone prostopadle w stosunku do siebie, dzięki czemu podłoga jest odporna na naprężenia i zmiany mikroklimatyczne. Wahania temperatury i wilgoci nie wpływają znacząco na wymiar deski, jest ona zatem doskonała do układania na ogrzewaniu podłogowym.

Jeżeli istotne są dla nas kwestie ekonomiczne, deska warstwowa będzie najlepszym rozwiązaniem – warstwy spodnie wykonane z tańszych gatunków drewna, pokryte są pojedynczą warstwą szlachetnego, efektownego gatunku. W ofercie jest szeroki wybór desek trzywarstwowych, imitujących wzór deski lub klepki. Kolekcja 'Epoque’ urzeka ogromnym wyborem kolorystycznym desek dębowych i jesionowych – od białego 'Dębu winter’ czy 'Jesionu Białego Perłowego’, przez odcienie naturalnego drewna, na 'Dębie czarnym’ skończywszy. W kolekcji 'Salsa’ znajdziemy złociste odcienie 'Orzecha’ czy egzotycznego 'Merbau’. – Fabryczne wykończenie desek warstwą licową oszczędza dodatkowych prac szlifierskich, a intuicyjny system montażu pozwala na samodzielne ułożenie posadzki – dodaje Jańczak.

Translate »