Dobra izolacja to podstawa

Powszechnie przyjmuje się, że z niedocieplonych piwnic i ścian fundamentowych może uciekać nawet 10-15% wszystkich strat energii z budynku. Aby poprawić efektywność energetyczną oraz zapewnić sobie niższe rachunki za ogrzewanie, warto postawić na skuteczną i wytrzymałą termoizolację. Te warunki spełnia płyta gruntowa PAROC GRS 20.

PAROC GRS 20 to twarda, niepalna, wodoodporna płyta z wełny kamiennej służąca do zabezpieczania ścian piwnic, podłóg na gruncie i tarasów, zarówno w starym budownictwie, jak i przy nowo realizowanych obiektach.

Dzięki połączeniu doskonałych parametrów termoizolacyjnych (ciepła λD = 0,035 W/mK) oraz charakterystycznych dla wełny kamiennej, bardzo dobrych właściwości wilgotnościowych (niska długotrwała nasiąkliwość wodą ≤ 3 kg/m²), płyta gruntowa PAROC GRS 20 może być stosowana jako izolacja cieplna oraz warstwa zabezpieczająca przed podsiąkaniem wody – czy to w zewnętrznej warstwie fundamentu, czy pod fundamentem. Otwarta struktura materiału umożliwia sprawne odprowadzanie wilgoci i szybkie wysychanie budynku.

Oprócz ochrony przed wilgocią i mostkami termicznymi, płyta zapewnia stabilne i trwałe podłoże w strefach fundamentowych. Wysoka wytrzymałość na ściskanie (20 kPa = 2000kg/m2) i obciążenia punktowe (150 N) oznacza, że płyta jest w stanie wytrzymać duży ciężar, np. w postaci masywnych murów betonowych. Bardzo dobre parametry wilgotnościowe i mechaniczne pozwalają na wykorzystanie płyty w charakterze hydroizolacji tarasu – zarówno w metodzie tradycyjnej, jak i z zastosowaniem mat drenażowych lub izolacji podpłytkowej.

W połączeniu z najwyższą klasą reakcji na ogień A1 zyskujemy pewne rozwiązanie na wiele lat.

PAROC GRS 20 – właściwości:

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,035 W/mK

Klasa reakcji na ogień: A1

Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²

Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²

Opór dyfuzyjny pary wodnej MU, µ: 1

Wytrzymałość na ściskanie przy 10% deformacji CS(10), σ10: 20 kPa

Obciążenie punktowe PL(5): 150 N

Klasa tolerancji grubości: T5

Stabilność wymiarowa przy określonej temperaturze (deklarowana), DS(70,-): ≤ 1%

Dostępne wymiary: długość: 600 mm, szerokość: 1200 mm, grubość: 30-180 mm.

fot. materiały prasowe

Translate »