Drony w służbie nieruchomości

Międzynarodowa firma Cushman & Wakefield poszerza zakres umowy o współpracy z FairFleet, dostawcą kompleksowych rozwiązań z wykorzystaniem dronów, aby zaoferować usługi filmowania dronem swoim klientom w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), Azji i Pacyfiku oraz Kanadzie.

Korzystając ze stworzonej przez firmę FairFleet globalnej sieci lokalnych, licencjonowanych operatorów dronów, a także jej potencjału w zakresie przetwarzania danych i analiz, specjaliści Cushman & Wakefield uzyskują szybki dostęp do nagrań z dronów oraz możliwość analizy stanu technicznego poszczególnych nieruchomości. Rozwiązanie to pozwala zespołom odpowiedzialnym za zarządzanie nieruchomościami i obiektami zaoferować właścicielom budynków alternatywny sposób przeprowadzania oględzin dachów w ramach bieżących i prewencyjnych prac konserwacyjnych.

FairFleet także opracowuje atrakcyjne wizualnie i dynamiczne materiały marketingowe z wykorzystaniem nagrań z dronów. Umożliwia optymalną prezentację nieruchomości dzięki innowacyjnym fotografiom z powietrza i panoramicznym ujęciom filmowym, co pozwala stworzyć pełny obraz budynków i ich otoczenia.

– Celem naszej strategii jest zapewnienie naszym klientom dostępu do rozwiązań technologicznych, które generują wymierne korzyści zgodnie z ich konkretnymi potrzebami i założeniami. Dzięki umowie zawartej z FairFleet nasi klienci na całym świecie mogą efektywniej przeprowadzać oględziny nieruchomości i zoptymalizować działania marketingowe – powiedział Oliver Skagerlind, globalny dyrektor ds. rozwiązań dla klientów i firm w Cushman & Wakefield.

– Cushman & Wakefield wybrał partnera oferującego usługi z wykorzystaniem dronów na całym świecie. FairFleet nieustannie rozwija swoją globalną sieć operatorów dronów, platformę online oraz wszystkie procedury, aby umożliwić naszemu klientowi zwiększenie efektywności operacyjnej – powiedział Alexander Engelfried, współzałożyciel FairFleet i głównych dyrektor ds. rozwoju biznesu. – W ciągu kilku sekund każda osoba w firmie Cushman & Wakefield będzie mogła zamówić oględziny za pomocą drona, a efekty wygenerowane przez sztuczną inteligencję staną się dostępne wkrótce po jego wysłaniu.

fot. materiały prasowe