DSV Solutions zostaje w Sosnowcu

Międzynarodowy operator, specjalizujący się w dostarczaniu rozwiązań dla logistyki kontraktowej, po raz kolejny decyduje się na ekspansję na Śląsku. W wyniku rozmów negocjacyjnych firma przedłużyła dotychczasową umowę w Panattoni Park Sosnowiec I na prowadzenie działań operacyjnych oraz powiększyła ją o dodatkową powierzchnię 2750 mkw. W transakcji DSV Solutions reprezentowali doradcy JLL.

Grupa DSV jest obecna w Polsce od ponad 25 lat. Jednym z kluczowych obszarów działalności firmy jest logistyka magazynowa, która działa pod marką DSV Solutions. W Panattoni Park Sosnowiec I będzie dysponować łączną powierzchnią 8900 mkw.

– Naszym celem jest doskonalenie zaawansowanych rozwiązań dla wsparcia operacji logistycznych prowadzonych dla naszych klientów. Jesteśmy w pierwszej piątce największych i najbardziej rentownych firm działających w sektorze TSL. To zobowiązuje do ciągłego rozwoju technologii i pozyskiwania projektów o wysokim stopniu skomplikowania. Dlatego chcemy umocnić naszą pozycję w regionach uprzemysłowionych i perspektywicznych, a Sosnowiec jest dla nas lokalizacją strategiczną. W Panattoni Park prowadzimy operacje dla klientów z branży automotive, automatyki przemysłowej, medycznej oraz e-commerce. W 2021 roku uruchomimy tam nową, dodatkową powierzchnię dedykowaną nowoczesnej logistyce magazynowej – komentuje Wojciech Cipiur, prezes zarządu DSV Solutions.

Górny Śląsk oraz Zagłębie są jednym z najbardziej popularnych regionów inwestycyjnych zarówno dla deweloperów, jak i najemców. To bardzo aktywny rynek magazynowy, na mapie którego DSV Solutions funkcjonuje już od wielu lat.

– Nasze rozmowy negocjacyjne uwidoczniły potrzebę dodatkowej przestrzeni magazynowej, a konsekwentnie rozwijana polityka ekspansji najemcy oraz elastyczne podejście dewelopera doprowadziły do sprawnego sfinalizowania umowy – mówi Mateusz Iłowiecki, dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL.

Usytuowany we wschodniej części aglomeracji śląskiej Panattoni Park Sosnowiec I to kompleks magazynów położnych w sąsiedztwie drogi ekspresowej S1. Centrum oferuje sześć hal magazynowych o łącznej powierzchni 230 000 mkw.

– Nasza lokalizacja stale cieszy się dużym zainteresowaniem międzynarodowych firm z sektora TSL oraz lekkiej produkcji i e-commerce. Mamy również wielu najemców długoterminowych, dla których Sosnowiec to strategiczna baza dla prowadzenia ich biznesu w tej części kraju oraz możliwość rozwoju logistyki kontraktowej na rynki Europy Południowej i Środkowo-Wschodniej. Dlatego z DSV Solutions ponownie działamy razem i poszerzamy zakres współpracy – podsumowuje Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager Panattoni Europe w Polsce.

fot. materiały prasowe

Translate »