Nowy najemca w krakowskim V.Offices

W połowie roku do biurowca V.Offices w Krakowie wprowadzi się nowy najemca. Firma Ringier Axel Springer Polska (RASP) wynajęła ponad 4 300 m kw. w budynku należącym do AFI Europe.

Nasze nowe biuro jest nowoczesną przestrzenią, sprzyjającą kreatywności i współpracy. Zaprojektowaliśmy w nim wiele różnorodnych stref pracy, w duchu filozofii Smart Work, zgodnie z którą chcemy pracować w nowej rzeczywistości ze sobą, z klientami, partnerami biznesowymi i użytkownikami. Pracownik będzie mógł wybrać, w jakim otoczeniu chce wykonywać swoją pracę - od tradycyjnego miejsca pracy po strefy pracy wspólnej, gdzie będzie można usiąść z całym zespołem czy zorganizować kreatywny warsztat z klientem,” – mówi Edyta Serafin, dyrektor ds. administracji Ringier Axel Springer Polska.

W 2020 r. w Krakowie wybudowano 140 tys. mkw. nowych biur a niemal 120 tys. mkw. jest nadal w budowie. Rynek biurowy w stolicy Małopolski daje najemcom możliwość wyboru pośród wielu interesujących projektów. Wraz z rozwojem pandemii obserwowaliśmy coraz większą chęć współpracy właścicieli budynków z najemcami odzwierciedlającą się we wzroście elastyczności w procesach negocjacyjnych, co też udało się osiągnąć w umowie dla RASP. Wydawca uzyskał atrakcyjne warunki najmu pozwalające na niezwykle dużą elastyczność w podejściu do powierzchni biurowej i zabezpieczające przyszły rozwój firmy,” – mówi Anastasiya Gladka, Konsultant w CBRE.

W procesie negocjacji właściciela reprezentowali eksperci Knight Frank oraz act BSWW legal & tax, a najemcę agencja doradcza CBRE. Za opracowanie koncepcji przestrzeni, w oparciu o potrzeby Ringier Axel Springer Polska i pracowników organizacji, odpowiedzialna była firma Workplace. Nadzór techniczny nad właściwą realizacją projektu architektonicznego pełniła firma Ilnedro.

fot.   materiały prasowe


Translate »