Elewacja na 5 gwiazdek

Elewacja to wizytówka każdego budynku. To ona wpływa na jego odbiór i estetykę oraz stanowi tarczę przed wpływem warunków atmosferycznych czy innych szkodliwych czynników. Równie istotne jak jej właściwości zewnętrzne, są te funkcjonalne – odnoszące się do wnętrz.

Mowa tu o zapewnieniu komfortu cieplnego, wspieraniu odpowiedniej wilgotności powietrza czy ograniczeniu kosztów eksploatacji pomieszczeń. Aby osiągnąć optymalne korzyści we wszystkich tych aspektach, niezbędny jest kompletny system ocieplenia o odpowiedniej jakości i parametrach.

Położenie warstwy izolacyjnej odgrywa fundamentalną rolę w procesie wykonawczym elewacji. To dzięki niej możemy poprawić energooszczędność budynku, eliminując konieczność nadmiernego ogrzewania czy klimatyzowania pomieszczeń. Pojawia się pytanie, jak osiągnąć te efekty. Tu na scenę, a raczej ścianę, wchodzą takie systemy ociepleń premium jak Baumit Star w wariancie z tynkiem elewacyjnym premium Baumit StarTop, gwarantujące szereg technologicznych właściwości i funkcjonalności sprzyjających portfelom oraz dobremu samopoczuciu.

Odpowiedni dobór komponentów sprawia, że elewacja zyskuje wysokie parametry termoizolacyjności, trwałości, czystości i estetyki. Warto podkreślić przy tym, że łączenie nawet najlepszych produktów z różnych kategorii od renomowanych marek może nie przynieść oczekiwanych efektów. Główną przeszkodą jest tu często niedopasowanie technologiczne i brak sprawdzenia poszczególnych produktów w systemie. W przypadku płyt fenolowych Baumit StarTherm Resolution współczynnik przewodzenia ciepła wynosi jednie 0,022 W/mK. Bardzo dobre właściwości termoizolacyjne sprawiają, że płyta grubości 8 cm pozwala uzyskać ten sam efekt cieplny, co biały styropian grubości 15 cm. Taka redukcja grubości ocieplenia ma kluczowe znaczenie, gdy inwestorowi zależy na jak najlepszym doświetleniu wnętrz czy wygospodarowaniu jak największej powierzchni użytkowej balkonu czy loggi.

Do tego używa się zaprawy klejowo-szpachlowej Baumit StarContact White o wysokiej sile klejenia. Kolejnym wyzwaniem jest utrzymanie czystej i estetycznej elewacji odpornej na działanie grzybów, pleśni, glonów czy porostów. W przypadku omawianego systemu warstwę wykończeniową stanowi uniwersalny tynk silikonowy premium Baumit StarTop, odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne i zabrudzenia, co jest zasługą wykorzystania technologii Drypor. Dla entuzjastów kolorowych fasad, tynk ten występuje w bogatej palecie kolorów. W przypadku ciemnych kolorów – z dodatkiem pigmentów „chłodzących” elewację, zapobiegających jej nadmiernemu nagrzewaniu i blaknięciu

Ocieplenie domu to inwestycja, której efekt powinien nam służyć długie lata. Wszak większość z nas decyduje się na taki krok raz w życiu.

fot. materiały prasowe

Translate »