Nieruchomości inwestycyjne. Nowe Centrum Łodzi z Flow

W Nowym Centrum Łodzi wystartował projekt Flow. Realizowana przez firmę Archicom inwestycja zajmie 2 ha terenu pomiędzy Dworcem Łódź Fabryczna a kompleksem naukowo – kulturalnym EC1.

W ramach całego projektu powstanie tu pięć budynków. Teren Flow będzie otwarty na miasto i zagospodarowany zielenią. Docelowo powstanie ponad 1200 mieszkań. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci. Zakończenie całej inwestycji jest planowane na koniec 2028 roku.

Projekt Flow to kolejny etap zagospodarowania Nowego Centrum Łodzi – największej tego typu inwestycji w Europie Środkowej, która łączy biznes, handel, kulturę oraz transport. Flow uzupełni istniejącą tkankę miejską NCŁ, powstanie bowiem pomiędzy najważniejszymi obiektami – Bramą Miasta, Dworcem Łódź Fabryczna, kompleksem EC1 oraz planowanym Rynkiem Kobro.

– Inwestycja Flow będzie zrealizowana przez firmę Archicom, znaną z realizacji nowoczesnych mieszkaniowych i usługowych zespołów w całej Polsce. Również w Łodzi prowadzi rewitalizację terenu pofabrycznego Fuzja w rejonie obiektów wodno-fabrycznych Geyera-Scheiblera. Budowa na tym terenie jest kolejnym etapem procesu zabudowy obszarów pokolejowych oraz dawnych składów węglowych EC1 na obszarze Nowego Centrum Łodzi i stanowi ostatnią najważniejszą inwestycję prywatną, przewidzianą do realizacji w Strefie I w NCŁ. Dzięki łódzkiemu metru mieszkańcy Flow będą w stanie w szybki sposób dotrzeć do najważniejszych miejsc w Łodzi. Sąsiedztwo Dworca Fabrycznego sprawia, iż Łódź, dzięki takim inwestorom jak Archicom staje się ciekawą alternatywą dla mieszkania w stolicy. Na koniec chciałabym podkreślić wzorową współpracę na linii Miasto-Inwestor, za co serdecznie dziękuję i liczę na kolejne inwestycje w naszym mieście – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Inwestycja realizowana będzie etapowo, a zakończenie prac zaplanowane jest do końca 2028 roku. Nowe Centrum Łodzi zyska pięć budynków, w których łącznie powstanie 1 250 mieszkań. Powierzchnie w częściach parterowych zagospodarowane zostaną na restauracje, kawiarnie oraz usługi. Wyróżnikiem projektu będzie wszechobecna zieleń, wśród której pojawią się miejsca do odpoczynku i relaksu, a także organizacji inicjatyw artystycznych.

Inwestorem projektu Flow jest firma Archicom należąca do Grupy Echo Investment. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci.

fot. materiały prasowe

Translate »