Elewacja Warsaw Spire pnie się w górę

Szklana elewacja na 220-metrowym budynku A w kompleksie Warsaw Spire sięgnęła już 31. piętra. Montaż szklanych paneli sięgnął poziomu neonu „KOCHAM WARSZAWĘ”, który właśnie został zdemontowany. Świetlny napis zaskarbił sobie ogromną sympatię warszawiaków i na dobre wpisał się w miejski krajobraz stolicy. Dlatego niedługo wróci na Plac Europejski, ale w nowej formie.

Montaż szklanej elewacji postępuje w górę budynku wieżowego A w kompleksie Warsaw Spire w tempie 1 piętra na tydzień. Obecnie montaż szklanych paneli sięga 31. piętra, a konstrukcja wystających poza obrys konstrukcji, stalowych „skrzydełek” 40. piętra. Z końcem listopada tego roku drugi co do wysokości budynek w stolicy Polski będzie w pełni przeszklony. Jednocześnie z montażem podkonstrukcji i wieszaniem szklanych paneli elewacji, na pozostałych frontach robót przebiegają intensywne prace budowlane, wykończeniowe i instalacyjne, realizowana jest również aranżacja przestrzeni placu Europejskiego.

W kwietniu tego roku przekroczony został jeden z kamieni milowych budowy – ukończono 180-metrową konstrukcję żelbetową, zamykając strop nad ostatnim, 49. piętrem budynku A. W tym tygodniu zamontowane zostały ponad 15-metrowe podstawy dwóch stalowych iglic (docelowo 40 metrowych) o masie ponad 9 ton każda. Pełną wysokość 220 metrów budynek wieżowy osiągnie wraz z montażem kolejnych elementów iglic, które pojawią się na dachu budynku jesienią tego roku.

Warsaw Spire i plac Europejski to jedna z najważniejszych inwestycji na mapie Warszawy i jest największą pod względem powierzchni inwestycją biurową w Polsce. Całkowita powierzchnia kompleksu to 100 000 mkw., z czego 60 000 mkw. znajdzie się w 49-kondygnacyjnym budynku wieżowym. Dwa 15-piętrowe budynki sąsiadujące oferują powierzchnię ok. 20 000 mkw. każdy. Warsaw Spire na 9 miesięcy przed ukończeniem jest już wynajęty na poziomie blisko 60%. Funkcje biurowe kompleksu znakomicie dopełni unikalna aranżacja placu Europejskiego. Jest to pierwszy ogólnodostępny plac miejski tej skali realizowany przez prywatnego inwestora.

Budowa całości kompleksu Warsaw Spire i placu Europejskiego zostanie ukończona zgodnie z harmonogramem w kwietniu 2016 roku.

fot.  materiały prasowe