Buderus zapewnia właściwą temperaturę w Nowym Muzeum Akropolu

Muzeum pokazuje historię Akropolu w Atenach. W nowocześnie urządzonym, trzypiętrowym budynku na zwiedzających czeka wiele antycznych skarbów. Budynek mieści także audytorium dla 200 osób, teatr z 180 miejscami oraz kafeterię i sklep z pamiątkami. Aby zapewnić pomieszczeniom i znajdującym się w nich eksponatom odpowiednią temperaturę oraz zagwarantować ciepłą wodę w pomieszczeniach sanitarnych, konieczne było zaprojektowanie wydajnego i niezawodnego systemu grzewczego dla całego muzeum.

Wymagania dla systemu grzewczego, który sprostałby zadaniu, były bardzo wysokie: wydajność i oszczędność okazały się równie ważne jak niezawodność. Inwestorzy zdecydowali się więc na system składający się z trzech kotłów stalowych Logano SK725, każdy o mocy 870 kW. Kotły te wyróżniają się optymalnym spalaniem oraz bardzo skuteczną izolacją cieplną. W połączeniu z trzema zasobnikami ciepłej wody użytkowej Logalux SU1000, każdy o pojemności 1000 litrów, stworzyły rozwiązanie, które gwarantuje także wydajne zaopatrzenie w ciepłą wodę. Ciepło wytwarzane przez kotły jest rozprowadzane po muzeum poprzez wymienniki ciepła i ogrzewanie podłogowe.

buderus kadr

Pracą kotłów sterują inteligentne systemy regulacji Logamatic 4311 i 4312 należące do serii Logamatic 4000. Strategią kaskady kotłów kieruje moduł funkcyjny FM447. W ten sposób udało się zaimplementować nowoczesność w Nowym Muzeum Akropolu w Atenach – antyczne skarby są dziś chronione także przez innowacje Buderusa.

fot. Buderus

 

Translate »