Fotel Parfait z prestiżową nagrodą w Londynie i w Nowym Jorku

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma wyróżnia się wysoką jakością produktów oraz unikalnym wzornictwem.

Jej właściciele, Monika Struska i Tomek Matejczyk, współpracują z czołowymi światowymi projektantami, takimi jak Tomek Rygalik, Juanny Barceló Borges, Nelson de Araújo, czy Greg McKinley. Firma zdobyła właśnie kolejne międzynarodowe nagrody, otrzymując statuetki Gold Winner w konkursach NY Product Design Awards 2024 oraz London Design Awards 2024 za projekt fotela Parfait, zaprojektowanego przez studio Conzzepp z Nowej Zelandii.

Nobonobo ma już na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. Firma znana jest z tworzenia mebli, które nie tylko zachwycają awangardowym wyglądem, ale spełniają wysokie standardy największych profesjonalistów z branży. Do najważniejszych osiągnięć Nobonobo należą m.in. Iconic Awards, czy German Design Award. Teraz doszły do nich także NY Product Design Awards 2024 oraz London Design Awards 2024.

Doceniony w Londynie i Nowym Jorku fotel obrotowy Parfait to przykład mebla, który wybiega myślą projektową w przyszłość, co zwróciło uwagę ekspertów branżowych na całym świecie. Jury obu międzynarodowych konkursów doceniło innowacyjność i funkcjonalność projektu, który harmonijnie łączy estetykę z komfortem użytkowania. Dzięki kontrastom – solidnej, industrialnej podstawie połączonej przekornie z delikatnym pikowaniem – Parfait jest nie tylko funkcjonalnym meblem, ale przede wszystkim wyrazistym elementem dekoracyjnym. Fotel wyróżnia się szerokością i kształtem, zapewniającym maksymalny komfort użytkowania. Poduszki siedziska i kątowe oparcia są głęboko pikowane, co nadaje fotelowi luksusowy wygląd. To dodatkowe „zgeometryzowanie” dodaje Parfait pazura, przez co aranżacje z jego udziałem stają się bardziej charakterne.

Kolejną kluczową cechą Parfait jest jego funkcjonalność. Obrotowy mechanizm pozwala na swobodne poruszanie się, co szczególnie przydaje się w domowym gabinecie czy biurze, a dodatkowe kółka zapewniają mobilność, umożliwiając łatwe przesuwanie fotela bez konieczności wstawania.

London Design Awards 2024 to międzynarodowy konkurs, w którym wyróżniane są wybitne projekty kreatywne na całym świecie. Konkurs NY Product Design Awards 2024, organizowany przez International Awards Associate (IAA), ma z kolei na celu wyróżnienie doskonałości w dziedzinie projektowania, które poprawiają jakość codziennego życia dzięki praktycznym i innowacyjnym rozwiązaniom. Celem obu jest promowanie i międzynarodowe uznanie dla dzieł kreatorów zajmujących się wnętrzami, architekturą, produktem, opakowaniami, konceptualizmem i doświadczeniem użytkownika.

fot. materiały prasowe

Translate »