Francuski deweloper debiutuje w Trójmieście

Francuska firma Bouygues Immobilier jest częścią Grupy Bouygues, o blisko 70-letniej tradycji. Należą do niej m.in. Colas, największy na świecie wykonawca inwestycji drogowych, Alstom, międzynarodowy koncern z branż transportowej i energetycznej, a także Bouygues Construction, spółka realizująca na całym świecie ogromne inwestycje infrastrukturalne, w tym porty lotnicze, mosty, autostrady, tunele metra, dworce kolejowe, obiekty sportowe. Firmy z Grupy Bouygues zbudowały m.in. gmach Parlamentu Europejskiego, stadion Stade de France czy tunel pod kanałem La Manche.

Bouygues Immobilier koncentruje się na budownictwie mieszkaniowym. Funkcjonuje od 1956 roku i jest jednym z czołowych deweloperów w Europie. W naszym kraju firma jest mocno zakorzeniona. Polski oddział Bouygues Immobilier działa od 2001 roku. Do tej pory zrealizował 55 inwestycji w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, oddając do użytku łącznie 7900 mieszkań i lokali usługowych. Teraz planuje swój pierwszy projekt w Trójmieście.

Będzie to budynek w Gdyni przy ul. Żeromskiego, na wysokości drugiego basenu portowego. W bliskiej okolicy znajdują się główne punkty i symbole miasta, jak skwer Kościuszki, przystań jachtowa Marina Gdynia, statek Dar Pomorza i okręt ORP Błyskawica, plaża miejska i stacja Gdynia Główna. Wyjątkowość projektu podkreślą jego autorskie, unikatowe wyróżniki.

– Wnętrze budynku jest sentymentalną wyprawą do lat dwudziestych i trzydziestych, gdy powstawała Gdynia. To opowieść o pięknej przestrzeni, która jest zarazem komfortowa
i niezwykle przyjazna. Kafle na ścianach w sposób nieoczywisty przywołują na myśl morskie fale, a autorski ornament pod sufitem przywołuje na myśl rybie łuski mieniące się złotem w słońcu. Jest to też opowieść o gdyńskim porcie – mówi Jan Sikora, architekt wnętrz i profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, laureat m.in. Nagrody Architektonicznej Polityki, Bryły Roku i międzynarodowej nagrody przyznanej przez Światowe Stowarzyszenie Architektów Wnętrz IIDA.

Inwestycja zostanie wyposażona m.in. w panele fotowoltaiczne, nawiewniki w oknach z funkcją antysmogową czy system retencji wody opadowej z możliwością wykorzystania jej do podlewania zielonych części wspólnych. Mieszkańcy otrzymają również do dyspozycji inteligentny system wideodomofonowy i kontroli dostępu. W budynku znajdzie się łącznie 77 mieszkań, o różnorodnych układach, od 1 do 3 pokoi.

fot. materiały prasowe