Fundacji Sztuka w Mieście ruszyła

Powołana przez Ghelamco Fundacja Sztuka w Mieście, która poprzez sztukę i kulturę wzbogacać będzie miejską przestrzeń publiczną, zainaugurowała swoją działalność koncertem międzynarodowego zespołu Michała Urbaniaka. W sobotę 4 października 2014 r. muzycy rozgrzali dwutysięczną publiczność zgromadzoną w amfiteatrze w Parku Sowińskiego – były owacje na stojąco!

Ghelamco_UrbanatorDays2014_koncert_v2

W ramach Urbanator Days, otwarty koncert zagrał jeden z najwybitniejszych polskich jazzmanów, światowej sławy skrzypek, saksofonista i kompozytor – Michał Urbaniak. Towarzyszył mu międzynarodowy zespół wybitnych indywidualności muzycznych: Michael Stewart na trąbce, Femi Temowo na gitarze, Paweł Tomaszewski na klawiszach, Otto Williams na klawiszach, Troy Miller na perkusji oraz raper i performer Andy Nivalle. Gościnnie na estradzie pojawiła się również, powitana gorąco, Mika Urbaniak, która jak zwykle urzekła słuchaczy swoim głosem.

Ghelamco_UrbanatorDays2014_koncert_v5

Koncert był kulminacyjnym elementem tegorocznych Urbanator Days, jednak równie ważne były warsztaty dla młodych muzyków, które odbyły się dzień wcześniej. Prawie 120 osób mogło pod okiem muzyków z zespołu Michała Urbaniaka, którzy specjalnie na to wydarzenie przylecieli ze Stanów Zjednoczonych, szlifować swoje umiejętności. Efekty warsztatów można było podziwiać na zakończenie sobotniego koncertu podczas wspólnego jam session, w którym głównym gwiazdom wieczoru towarzyszyło ponad 70 młodych uczestników warsztatów. Dzięki doskonałej aranżacji i prowadzeniu przez muzyków z zespołu Michała Urbaniaka, każdy z młodych artystów miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

Ghelamco_UrbanatorDays2014_koncert_v7

Energia koncertu i ogromny entuzjazm występujących artystów udzieliły się blisko 2000 osób zgromadzonych w amfiteatrze, a występ zespołu Urbanator wraz z młodymi artystami zakończyły gromkie brawa.

Ghelamco_UrbanatorDays2014_koncert_v1

Organizacja tego wyjątkowego wydarzenia była możliwa dzięki powołanej przez firmę Ghelamco Fundacji Sztuka w Mieście. Koncert Michała Urbaniaka był jednocześnie inauguracją jej działalności. Fundacja stawia sobie za cel podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez promocję sztuki i kultury. Jej działalność będzie obejmowała organizację wystaw, konkursów, koncertów, wykładów, wydarzeń sportowych i wielu innych wydarzeń́ i aktywizujących mieszkańców Warszawy w przestrzeni miejskiej. Założenia fundacji wpisują się w szerszą strategię firmy Ghelamco, zakładającą dbałość o miejską przestrzeń publiczną. Wyrazem tej strategii jest również realizowany na Woli plac Europejski. Wyjątkowa przestrzeń, zaprojektowana przez światowej sławy architektów krajobrazu – pracownię Wirtz International, łącząca funkcje publiczne i komercyjne, pomieści m.in. amfiteatr oraz specjalnie przygotowany pasaż artystyczny zapewniający młodym artystom możliwość prezentacji własnej twórczości.

fot. materiały prasowe

 

Translate »