Gdański Business Center II sprzedany za ponad 200 milionów euro

W jednej z największych tegorocznych transakcji w Polsce, firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy HB Reavis sprzedała dwa biurowce w Warszawie na rzecz Savills Investment Management, działającego w imieniu jednego z globalnych funduszy emerytalnych. Oferujące prawie 53 000 mkw. powierzchni budynki C oraz D to najmłodsza część Gdański Business Center, który od teraz w całości należy do wspomnianego funduszu.

Ukończony w 2016 roku Gdański Business Center jest najlepiej skomunikowanym kampusem biurowym w Warszawie. Pierwsze dwa budynki (48 000 mkw. powierzchni) fundusz zarządzany przez Savills IM zakupił w grudniu 2016 r. za 186 milionów euro.

Jon Crossfield, Head of Strategic Partnerships w Savills IM dodał: “Cieszymy się ze sfinalizowania kolejnej udanej transakcji w imieniu naszego klienta – przejęcia kontroli nad całością Gdański Business Center. To projekt łączący doskonałą lokalizację i szeroki wachlarz udogodnień, co przekłada się na wysoki poziom wynajęcia przez pierwszorzędnych najemców. To nasza kolejna duża inwestycja w Polsce, gdzie w ciągu ostatnich dwóch lat zainwestowaliśmy już blisko miliard euro.”

W transakcji sprzedającemu doradzała firma Greenberg Traurig. Kupującego reprezentowały firmy Clifford Chance oraz K+S Ingenieure.

fot. Gdański Business Center