Sprzedaż Pałacu Jabłonowskich w Warszawie

Pałac Jabłonowskich w Warszawie, własność funduszu Commerz Real, został sprzedany prywatnemu deweloperowi S+B Gruppe. W transakcji sprzedającego reprezentowała firma Cushman & Wakefield. Transakcja została objęta klauzulą poufności.

Pałac Jabłonowskich to kompleks budynków biurowych oferujący łącznie ponad 17 000 mkw. powierzchni do wynajęcia na czterech kondygnacjach. Obiekt budowano w latach 1773-1785 dla Antoniego Jabłonowskiego, według projektu Jakuba Fontany i Domenico Merliniego. W swojej historii budynek przechodził trzy przebudowy związane m.in. z pożarem i działaniami wojennymi. To z jego wnętrz, a ówczesnego Ratusza, obroną Warszawy w 1939 roku dowodził Stefan Starzyński. Obecnie, po modernizacji zakończonej w 1997 roku, Pałac Jabłonowskich ma zrekonstruowaną fasadę według stanu sprzed roku 1936 oraz odnowione wnętrza, które do dziś zachwycają swoim unikalnym stylem. Obiekt przy ul. Senatorskiej, położony jest w prestiżowej lokalizacji na Starym Mieście, tuż przy Teatrze Wielkim i Operze Narodowej.

Soren Rodian Olsen, Partner, Grupa Rynków Kapitałowych, Cushman & Wakefield, powiedział: „Pałac Jabłonowskich przy ul. Senatorskiej to bardzo rozpoznawalny budynek biurowy położony w zabytkowym centrum Warszawy. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że mogliśmy reprezentować fundusz Commerz Real w procesie sprzedaży tego wyjątkowego obiektu, w którym mieści się siedziba mBanku, jednej z największych instytucji finansowych w Polsce. Transakcja ta świadczy o tym, że starsze i zabytkowe budynki mogą z powodzeniem rywalizować o kapitał instytucjonalny na dynamicznie rozwijającym się warszawskim rynku nieruchomości biurowych”.

fot. materiały prasowe