Global Schindler Award z imponującą liczbą zgłoszeń

Global Schindler Award jest jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów skierowanych do studentów, skupiającym się na projektowaniu przestrzeni miejskich. Stanowi unikalną szansę dla studentów architektury, urbanistyki i planowania, aby mogli wcielić z życie swoje pomysły w ogólnoświatowym wyzwaniu tworzenia zrównoważonych i przyjaznych miast.

Rejestracja do konkursu Global Schindler Award 2015 zakończyła się 15 listopada. Ponad 1500 zgłoszeń z 58 krajów, w tym przeszło setka z Polski – ten imponujący wynik spowodowany jest rozszerzeniem zasięgu Schindler Award na cały świat. Uczestnicy to studenci szkół wyższych i uniwersytetów ze wszystkich kontynentów, od Chin po Kenię i od Szwajcarii po Meksyk.

Schindler Group wraz z partnerem akademickim konkursu ETH Zurich z niecierpliwością czekają do 31 stycznia 2015 r. na prace konkursowe uczestników konkursu, którzy w swoich projektach zaproponują rozwiązania dla chińskiego miasta Shenzen (na zdjęciu), położonego w delcie Rzeki Perłowej. Studenci w swoich pracach połączą rozwiązania mobilności, urbanistyki i globalizacji. Międzynarodowe jury złożone z wybitnych praktyków i ekspertów przyzna nagrody warte 150 000 USD, a wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali wręczenia nagród wiosną 2015 roku.

fot. miasto Shenzen w Chinach, materiały prasowe

Translate »