Globalny gigant technologiczny w biurowcu Alchemia

Dostawca usług informatycznych, zatrudniający ponad 150 000 osób na całym świecie, Wipro podpisał umowę najmu ponad 2400 mkw. w II fazie kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku. Wipro wprowadzi się do swojego nowego biura pod koniec 2015 roku.

Alchemia – kompleks biurowy z ofertą rekreacyjną – położony jest w Gdańsku Oliwie. Druga faza inwestycji będzie oferować ok. 21 500 mkw. powierzchni biurowej i zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2015 roku.

Magdalena Reńska, z JLL, komentuje: „Dynamiczny proces poszukiwania powierzchni dla Wipro, połączony ze specyficznymi wymogami technicznymi był wyzwaniem dla wszystkich jego uczestników. Ta umowa najmu potwierdza zmiany zachodzące na trójmiejskim rynku biurowym. Jeszcze kilka lat temu dominowały kontrakty ok. 1000 mkw., dziś częściej mamy do czynienia z umowami powyżej 2000 mkw. Trójmiejski rynek dojrzewa, a najemcy wiążą z nim długofalowe plany rozwoju dobierając powierzchnię wraz z pozyskiwaniem nowych klientów i rozszerzaniem struktur”.

Centrum Wipro w Gdańsku, świadczące usługi informatyczne oraz BPO na rzecz klientów zewnętrznych, jest kluczową jednostką koncernu w Europie Wschodniej. Wipro planuje dalszy znaczący wzrost zatrudnienia w swoich centrach usług w Polsce. Obecnie firma zatrudnia w naszym kraju ok. 400 osób władających łącznie 18 językami obcymi.

fot. materiały prasowe

 

Translate »