Globalworth Poland właścicielem Quattro Business Park

Globalworth Poland przygotował spotkanie integracyjne dla najemców krakowskiego Quattro Business Park z okazji oficjalnego przejęcia kompleksu. Biurowiec trafił do portfela spółki tydzień temu, a jego zakup był największą pojedynczą transakcją w historii firmy. Po jej finalizacji Globalworth stał się największym instytucjonalnym inwestorem i właścicielem na rynku biur w Polsce.

– Zakup Quattro Business Park będzie dla nas zawsze szczególną datą – to kamień milowy w historii Globalworth w Polsce. Chcieliśmy pozytywnie uczcić ten dzień z pracownikami naszych najemców. Ich komfort w miejscu pracy, a więc w naszych budynkach, zawsze będzie dla nas najważniejszy – powiedział Remigiusz Królikowski, dyrektor ds. zarządzania majątkiem i aktywami Globalworth Poland

Po zakupie kompleksu Quattro Business Park za 139 mln euro w portfolio Globalworth znalazło się ponad 290 000 mkw. powierzchni biurowej, czyniąc firmę zdecydowanym liderem na rynku biur w Polsce. Spółka jest obecnie w posiadaniu zróżnicowanych pod względem funkcjonalności i lokalizacji obiektów biurowych i biurowo-handlowych w Warszawie i na pięciu głównych rynkach regionalnych – we Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Krakowie i Gdańsku. W portfolio Globalworth, poza projektami typowo biurowymi, znajduje się m.in. legendarna już warszawska Hala Koszyki i wrocławska Renoma.

fot. materiały prasowe