Hines Poland Sustainable Income Fund zakupił Annopol Business Park

Fundusz Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) nabył od Europejskiego Centrum Inwestycyjnego ECI S.A centrum magazynowo-biurowe klasy A – Annopol Business Park. Aktywami i nieruchomościami w imieniu HPSIF zarządza Hines Polska.

„Annopol Business Park jest pierwszym tego typu obiektem w portfelu HPSIF, stanowiąc jego atrakcyjne uzupełnienie ze względu na połączenie funkcji magazynowej oraz biurowej. Sfinalizowanie tej transakcji oznacza dla nas doskonały początek nowego roku” – powiedział Mieczysław Godzisz, prezes zarządu Hines Polska.

Jakub Sagan, dyrektor generalny ECI S.A. dodał: „Jest to druga udana duża transakcja zawarta pomiędzy naszymi firmami w okresie ostatnich 3 lat. W marcu 2013 przeprowadziliśmy z sukcesem transakcję sprzedaży kompleksu budynków biurowych New City i NC2 na warszawskim Mokotowie, a obecnie Hines nabył nasz kompleks Annopol Business Park położony na Białołęce. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i mamy nadzieję, na dalsze udane transakcje nie ukrywając satysfakcji, że tak doświadczony i wymagający partner docenił po raz kolejny wysoką jakość i wyjątkowość naszych projektów”.

Strategia funduszu HPSIF opiera się na nabywaniu nieruchomości, a następnie poprawianiu ich efektywności energetycznej oraz zmniejszaniu emisji zanieczyszczeń poprzez aktywne zarządzanie. Dlatego też wszystkie obiekty centrum magazynowo-biurowego zostaną poddane audytowi, który ma na celu zidentyfikowanie elementów wymagających poprawy w tym zakresie. Po wprowadzeniu odpowiednich usprawnień, obiekty zostaną poddane certyfikacji w jednym z powszechnie uznanych systemów. Planowane działania przyniosą realne korzyści zarówno dla najemców i pracowników Annopol Business Park, jak i dla środowiska naturalnego.

W transkacji HPSIF był reprezentowany przez kancelarię Dentons oraz firmę doradczą CBRE. Sprzedającego reprezentowała kancelaria Greenberg Traurig. Finansowanie transakcji zapewnił Bank BZWBK reprezentowany przez Norton Rose Fulbright. Portfolio funduszu HPSIF obejmuje też trzy budynki biurowe na warszawskim Mokotowie – Ambassador Office Building, Nestle House i Sky Office Center.

fot. materiały prasowe

 

Translate »