Historia, która trwa w Strefie Praga

BOHEMA – Strefa Praga to historia, która obecnie nabiera nowego kształtu: ruszyły prace budowlane w części mieszkaniowej pierwszego etapu, a nowy rozdział w historii tego miejsca zaczął się właśnie pisać.  14 czerwca 2018 o godz. 18:00 odbędzie się uroczystość symbolicznego wkopania pierwszej łopaty przy ul. Szwedzkiej.  Praktycznie pierwsze prace budowlane trwają od kwietniu tego roku.

W pierwszym kwartale 2020 roku powstaną w Bohemie 303 mieszkania w 3 budynkach.  Już w drugiej połowie 2018 roku rozpoczną się prace rewitalizacji starych pofabrycznych obiektów również wchodzących w skład etapu I całej inwestycji.

To jednak nie jedyny powód, dla którego OKAM zorganizował spotkanie właśnie 14 czerwca. W tym dniu na terenie budowy przy ul. Szwedzkiej 20 odbędzie się premiera albumu i wystawy historycznej. Prezentują one losy miejsca począwszy od czasów powstania Pragi, poprzez okres rozwoju fabryk przy ul. Szwedzkiej aż po rok 2022, w którym zostanie zakończony proces budowy nowych budynków oraz rewitalizacji istniejących historycznych budynków w ramach BOHEMA – Strefa Praga.  

fot. OKAM