„IV DRZWI OTWARTE” PFRN – największe bolączki Polaków na rynku nieruchomości

Rekordowa liczba ponad 200 biur nieruchomości i niemal trzystu profesjonalistów z całego kraju wzięło udział w tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Drzwi otwarte”, organizowanej przez Polską Federację Rynku Nieruchomości. 30 marca, w Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami, profesjonaliści bezpłatnie odpowiadali na pytania konsumentów. A tych – według najnowszego raportu PFRN i SentiOne – nie brakuje!

Co nas nurtuje?

Z dokumentu przygotowanego dla PFRN przez serwis internetowy SentiOne wynika, że wśród najczęściej poruszanych przez konsumentów tematów z zakresu rynku nieruchomości są te, dotyczące przede wszystkim możliwości finansowania zakupu mieszkania, ale także skomplikowanego stanu prawnego nieruchomości, przeniesienia własności czy różnego rodzaju problemów związanych z zakupem i sprzedażą lokalu. Polacy w Internecie pytają też o pośredników.

W ostatnim roku, a więc w okresie po rządowej deregulacji zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości, konsumenci, pozbawieni wiarygodnego narzędzia wyboru w postaci licencji, szukają profesjonalistów, korzystając z polecenia innych, także uczestników forów internetowych i portali społecznościowych. Podczas „Drzwi otwartych” mogli spotkać się z rzetelnymi profesjonalistami, reprezentującymi najwyższe standardy zawodowe i etyczne oraz uzyskać bezpośrednią odpowiedź na nurtujące pytania – mówi Leszek. A Hardek, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Wykres Drzwi Otwarte_

Rekordowe „Drzwi otwarte”

Drzwi otwarte” organizowane są przez PFRN już po raz czwarty. W tegorocznej kampanii, która z okazji jubileuszu 20-lecia PFRN, odbywa się pod hasłem „Profesjonalni od 20 lat”, bierze udział ponad 200 biur nieruchomości z całego kraju. Blisko 300 pośredników w obrocie nieruchomościami oferuje swoje wieloletnie doświadczenie oraz służy fachową wiedzą z zakresu prawa budowlanego, cywilnego, podatkowego, rzeczoznawstwa, etc. Konsumenci mają okazję poznać zasady i czynności wykonywane przez pośrednika w ramach świadczonych usług, a także przejrzeć najbardziej aktualne oferty biur. 

Drzwi Otwarte PFRN 2015_grafika

Drzwi otwarte” organizowane są w partnerstwie z Grupą Morizon-Melog.