Jakie telefony i akcesoria GSM kupują Polacy?

Czasy, kiedy telefon służył nam tylko i wyłącznie do wykonywania połączeń i pisania krótkich wiadomości tekstowych są daleko za nami. Współcześni użytkownicy komórek wykorzystują je do wielu innych czynności – związanych z pracą czy spędzaniem wolnego czasu. Telefon staje się spersonalizowanym źródłem rozrywki, komunikatorem i oknem na świat. Przed producentami akcesoriów GSM otwiera to ocean możliwości. Chcąc zwiększyć komfort użytkowania, konsumenci zwracają uwagę nie tylko na posiadanie konkretnego modelu, ale też na gamę gadżetów komplementarnych. O tych cieszących się największą popularnością opowiada Mateusz Gołda z polskiego sklepu internetowego NEO24.PL:

– Dokonując zakupu telefonu, klienci zazwyczaj poszukują topowych modeli smartfonów znanych marek. Klienci biznesowi zwracają uwagę na to, aby telefon był poręczny, szybki oraz posiadał dodatkowe funkcje, takie jak możliwość otwierania i edytowania dokumentów, czy prowadzenia wideokonferencji. Tradycyjne telefony z klawiaturą, ze względu na łatwość użytkowania także mają swoich zwolenników, którymi są głównie starsze osoby, gdyż nowoczesne smartfony z dotykowymi panelami mogą sprawiać trudności w obsłudze.

Współczesne smartfony nie mogą pochwalić się niezniszczalnością. Pomimo swojej wielofunkcyjności, wytrzymałość zdecydowanie nie jest mocną stroną nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie modeli. By cieszyć się swoim smartfonem długie lata, istotne jest, by odpowiednio go zabezpieczyć. Wymiana obudowy lub wyświetlacza to niemały koszt. Bliskie spotkanie telefonu z asfaltem odchudzi portfel nawet o kilkaset złotych. Nawet noszenie go w kieszeni czy torebce może zaowocować niezbyt estetycznymi rysami i zadrapaniami. Dlatego warto zainwestować w wysokiej klasy pokrowiec lub obudowę i folię ochronną.

– Duża popularnością cieszą się akcesoria zalecane przez producenta. Większe firmy oferują szeroki wachlarz kompatybilnych akcesoriów, a zróżnicowana oferta substytutów, tzw. B-brandów, powoduje, iż wybór zamienników jest naprawdę bogaty. Osoby pracujące często wybierają skórzane osłony i pokrowce. Kolorowe, żelowe i plastikowe etui wybierane są przez młodych użytkowników. Ciekawą opcją są też obudowy 3D – są mało praktyczne, ale niezwykle oryginalne, z pewnością sprawią, że nasz telefon zyska wyjątkowy charakter.

Kierowcy chętnie inwestują w różnorodne akcesoria, które umożliwiają używanie telefonu w czasie jazdy. Dla tych, którzy dużo podróżują bardzo ważnym aspektem jest możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych podczas kierowania pojazdem. Przydatnym gadżetem jest tutaj słuchawka Bluetooth, która pozwala kierowcom w bezpieczny (i bez łamania prawa) sposób rozmawiać przez telefon. Dobrą opcją jest także uchwyt, który możemy przymocować w wygodnym dla kierowcy miejscu – niezbędnik dla korzystających z funkcji nawigacji w swoich smartfonach. Oferowane są różne systemy mocowań: od przyssawek do szyby po uchwyty przyczepiane do kratek wentylacyjnych oraz przykręcane do deski rozdzielczej pojazdu. Najtańsze zaczynają się od 20zł. To niska cena za podniesienie bezpieczeństwa jazdy.