Kamienica Pod Pelikanem – rozbudowa Nowej Papierni we Wrocławiu

15 mieszkań typu studio, wysokie okna oraz industrialne wykończenie. Kamienica Pod Pelikanem, którą wybuduje RED Real Estate Development, będzie wyglądem nawiązywać do wersji historycznej oraz zachowa tę samą nazwę. To kolejna inwestycja Nowej Papierni, która wpisuje się w rewitalizację przestrzeni miejskiej.

Nowa Papiernia to osiedle loftowe na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Powstały tu lofty w dwóch budynkach po XIX-wiecznej fabryce papieru i nowy obiekt New Line z wysokimi mieszkaniami w industrialnym klimacie.

Kamienica Pod Pelikanem powstanie dokładnie w miejscu, w którym w 1861 roku wybudowana została kamienica czynszowa o tej samej nazwie. XIX-wieczny budynek nie przetrwał jednak do dzisiaj. Jego stan techniczny od lat nie pozwalał na użytkowanie. Został przeznaczony do rozbiórki. Teraz nowa kamienica wypełni lukę w zabudowie.

– Założeniem naszym oraz pracowni architektonicznej AP Szczepaniak, która przygotowała projekt, było stworzenie budynku, który nawiąże do pierwowzoru i przywróci urok tej części ulicy – mówi Tomasz Wilczek, dyrektor RED Real Estate Development. – Idea rewitalizacji przestrzeni towarzyszy nam od pierwszego etapu Nowej Papierni. Odzyskujemy zaniedbaną i zapomnianą przestrzeń dla mieszkańców.

W nowej kamienicy znajdzie się 15 mieszkań typu studio o powierzchni od 31 do 36 mkw. Będą utrzymane w klimacie Nowej Papierni, gdzie nowoczesne rozwiązania współgrają z industrialnym wykończeniem.

 

Translate »