„KOCHAM WARSZAWĘ” powraca na plac Europejski

Pamiętacie wielki neon KOCHAM WARSZAWĘ, który w zeszłym roku rozświetlał budowę Warsaw Spire z zawrotnej wysokości 140 metrów nad ziemią? Świetlny napis zaskarbił sobie sympatię warszawiaków i na dobre wpisał się w miejski krajobraz. Wraz z pojawieniem się elewacji na budynku wieżowym musiał zostać czasowo zdemontowany, ale …

… tak jak obiecała firma Ghelamco – deweloper inwestycji – KOCHAM WARSZAWĘ powraca, tylko w nowej odsłonie i zostanie na placu Europejskim na stałe.

Neon zamontowany na 35. piętrze konstrukcji budynku rozbłysnął na stołecznym niebie w grudniu 2014 roku z inicjatywy fundacji Ghelamco Sztuka w Mieście. W lipcu 2015 roku, by umożliwić montaż elewacji na budynku wieżowym, zajmujący aż 3 kondygnacje napis został czasowo zdemontowany.

Napis będzie teraz wyświetlany na ogromnych rozmiarów ekranie LED! Będzie przebiegał wokół elewacji budynku wieżowego na wysokości 160 metrów  i zajmie aż 11 kondygnacji. Ogromny ekran o wymiarach 39 m długości i 71 m szerokości będzie stanowił jeden z największych i najnowocześniejszych ekranów w kraju. Składa się z 70 000   energooszczędnych diod.

– Obecnie trwają generalne próby nowego ekranu, szykujemy też coś specjalnego na otwarcie Warsaw Spire oraz na Noc Muzeów kiedy to oficjalnie otworzymy plac Europejski – powiedział Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco CEE.

fot. materiały prasowe

 

 

 

Translate »